Сликари аматери-галерија на Петра :)

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Petra » 15 Jan 2013, 23:01

Еве нешто ново. (smile) За секогаш си важи добредојдена е секоја критика. (thumbsup) (kup)
http://i50.tinypic.com/20s67fa.jpg

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by happy cumulus » 15 Jan 2013, 23:15

Lele be Petra, sto da kazam? Samo ke kazam deka uzivam da gi gledam slikite. Em et biva, em pa sto crtas priroda...tvoite sliki budat ubavi cuvstva vo mene. Ti blagodaram sto gi spodeluvas so nas ovie ubavini! Pa i toa zapreznata kola kakva dlabocina i dava na slikata. Me vraka decenii nanazad kaj moite pradedo i prababa na selo....

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Petra » 15 Jan 2013, 23:31

Хепи кумулус благодарам, се радувам што ти се допаѓаат. Најголем комплимент и оцена за мене е некој да ужива да ги гледа. Фала ти. (a2) И повторно големо охрабрување и сега следи следната да ја почнам. (thumbsup) dance

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by happy cumulus » 15 Jan 2013, 23:33

Edvaj cekam da ja vidam slednata:)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Debora » 16 Jan 2013, 01:22

Петра преубава ти е сликата. (lovet)
Што убаво напредуваш, се надевам дека наскоро ќе имаш и некоја изложба. (bu)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Petra » 16 Jan 2013, 10:04

Дебора благодарам многу. (rad) Има и напредок, супер, многу се радувам. (rad) Ако вака ме охрабрувате и ме пофалувате ќе има изгледа за брзо време изложба. (bu) Јас се поголема желба имам да цртам. (thumbup) (a2)
Ви благодарам девојки! (kup)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Mamino_srce » 16 Jan 2013, 10:11

Петра! Прекрасна слика! МНогу ми се допаѓа. Само продолжи така, верувам дека ќе се и исплати (thumbsup)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by carina » 17 Jan 2013, 10:28

(cl) петра преубави слики,не знам зошто до сега не сум ја отворила темава.ме воодушеви

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by Petra » 17 Jan 2013, 11:57

Мамино срце, Карина, девојки ви благодарам на сите, големо охрабрување имам од вас. (smile) (kup) Мило ми е што ви се допаѓаат, се поголема желба и ревност имам да ја полнам галеријата. (thumbsup)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Сликари аматери-галерија на Петра :)

Post by ilovebabies » 22 Jan 2013, 15:12

'' Every Artist was first an Amateur '' rekol Emerson......:) Za vakvi sliki kakvi sto vidov treba da si go pominala odamna amterskoto vo sebe :) Petra, sekoja cest, prekrasni fotografii !!!! Bi sakala edna vakva slika vo mojata dnevna soba, pejsazite mi se omileni :) Samo napred, raboti na svojot Talent i spodeluvaj gi so nas prekrasnite fotografii. Gushhhh

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”