Галерија на мила

Moderator: Модератори


Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: галерија на мила

Post by Debora » 29 Jan 2013, 16:58

Браво за Мила (cl) (lovet) Карина твоево девојче црта далеку поубаво од мене. (thumbsup)
Само да ги намалиш сликите, па да ги видиме цели. (joy)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: галерија на мила

Post by carina » 29 Jan 2013, 17:03

уф дебора,а како,вака како со лупа да ги гледаме (smile) .првата е добра ама не знам како за другите...

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: галерија на мила

Post by malenaD » 29 Jan 2013, 18:41

Леле колку се убави,па Карина ти имаш уметник дома, (cl) (cl) (cl)
Убаво Дебора вика и јас сум ти за цртање камен (fr)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: галерија на мила

Post by carina » 29 Jan 2013, 19:34


Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: галерија на мила

Post by Petra » 30 Jan 2013, 14:53

Браво за Мила! (cl) (cl) (cl) Карина ти имаш уматник, има талент за сликање. (lovet) (rad) Мило ми е што веќе е запишана на ликовна секција, и од рана возраст ќе работи на неговиот развој. Ја има вашата подршказа обликување на талентот. (thumbsup) Кој знае можеби ќе се одлучи сериозно да се посвети на сликарството. (love5)
Се изненадив од сликите, ме воодушевија. (lovet) (cl)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: галерија на мила

Post by happy cumulus » 30 Jan 2013, 18:32

Bravo, Mila (cl) (cl) (cl) , samo prodolzi taka! Talent se ima, i ljubovta ako se odrzi jas gledam iden umetnik vo nea. A Carina, me interesira, gleda od nekade sto da crta ili crta i raboti koi se odraz na nejzinata imaginacija?

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: галерија на мила

Post by carina » 30 Jan 2013, 23:41

трите девојки се power puff girls-цртан филм,веројатно добро ги анализирала за да ги нацрта вака.црта и случки од школо или градинка(порано),црта замислени ситуации(летово црташе само бебиња,има еден преубав,како си ги замислува мекиците и прославата,со другарчињата,мама и тато и бебе во рацете-ке ви ја пуштам оваа,преубава е),животни....многу пати сум била пријатно изненадена од исходот на некое нејзино дело (smile) ,знае да биде упорна и да седи долго време додека не научи правилно да го нацрта она што го сака.се трудам да и ги сочувам барем поубавите,да се секава кога ке порасне.
ви благодарам на коментарите,ке ја збогатиме галеријава со уште слики.ајде чекаме галерии од другите форумски дечиња,нека го красат форумчево делата на нашите идни сликари

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: галерија на мила

Post by carina » 31 Jan 2013, 10:39

ете сум заборавила да пишам,а толку сакав да и се заблагодарам на хера.
ти благодарам хера што ми помогна околу средувањето на сликиве,без тебе немаше да се гледаат вака.се надевам за кратко време и ти ке му отвориш една галерија на Г. (a2)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: галерија на мила

Post by Petra » 31 Jan 2013, 13:41

Карина големо поздравче до Мила, оваа галерија нека се полни со слики. Нека се бележат првите почетоци во сликарството. Среќно! Да го избере патот што ќе ја води во успех. (love5) (a2)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”