Спортски изведби

Moderator: Модератори

Одговори
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Спортски изведби

Post by Petra » 15 May 2011, 16:55

Имппресивна изведба. (cl) (cl) (cl)
C3CbA4jz2UI

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Спортски изведби

Post by Lady D » 16 May 2011, 01:53

Леле БРАВО (cl) (cl) (cl) (cl) (cl)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Спортски изведби

Post by Petra » 03 Jun 2011, 21:43

Неодамна заврши лондонскиот маратон. Меѓу илјадниците натпреварувачи бил и Лојд Скот еден од најпознатите собирачи на средства за добротворни цели во Британија. Тој бил облечен како полжав кој бил долг 2,7м и после 26 дена стасал до целта пред Бакингемската Палата. Во костумот тој лежел на санка и се туркал по земјата со раце. Лојд изјавил дека било многу потешко од неговите очекувања, лежел по 8 часа на ден, имал тешкотии при јадењето, а дури и неколку пати и повраќал. Бил однесен и во болница поради крварења од носот како резултата на лежечката состојба. Претрпел грчеви, изгубил еден нокот, постојани болки во вратот и грбот, но не се откажал затоа што многу семејства зависеле од него.
1jKPAiBy7u8 FpXwrQE6CnI

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Спортски изведби

Post by Petra » 03 Aug 2012, 20:59

Steta sto nema vakvi branovi na velesko ezero. (w1)
V3ve42Q8FtY

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Спортски изведби

Post by Petra » 04 Feb 2013, 21:51

Од унгарски уличен натпревар до светска слава
Во 2003та Арон Такакс беше победник на Најк кошаркарскиот турнир во слободен стил. Оваа победи го инспирираше да го основа ‘Face Team’. Започнале да тренираат редовно за да ги подобрат нивните способности и професионални техники. Нивниот систематски и строг пристап на тренинзите овозможува висок квалитет на нивниот перформанс. На почетокот нивните акробации беа само кошаркарски, но подоцна успеаа да се надоградат да изведуваат акробации во четири спортови.
KULSBE3QvBY
(w1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Спортски изведби

Post by Debora » 08 Dec 2013, 14:02

Q5L4MT8LdOQ
(scared)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”