УБОД СО ИГЛА ЗА ШИЕЊЕ

Moderator: Модератори

Одговори
Bubacence
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 28 Sep 2017, 17:00

УБОД СО ИГЛА ЗА ШИЕЊЕ

Post by Bubacence » 28 Sep 2017, 17:13

Здраво. Нова сум тука и би сакала Ваше искуство.
Синоќа ми падна иглата за шиење и се закачи право во мојата надколеница. Не осетив никаква болка, ја извадив игличката и продолжив да работам. Но по кратко време заприметив дека местото крвари и тоа со големи капки. Веднаш ставив алкохол и го држев додека не застана крварењето. Сега на мрѓестото има хематом колку орев а и жешко осекам нагоре кон ципата. Дали треба да се прими ТЕ АЛ профилакса и како воопшто дојде до толку крварење кога беше многу плитко убодот? Позз

Одговори

Return to “Здравје”