Реума, артритис ...

Moderator: Модератори

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by borjana » 22 Mar 2016, 23:31

Теона како се чуствуваш, дали си подобра (big-hug)

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 23 Mar 2016, 14:07

борјана многу сум подобра веке не сум омалксана немам треска добро се осекам е сеа треба по 1 недела па да направам крвна слика и ЦРП па ке видиме кави ке бидат резултатите.Фалти многу што ме мислиш те гушкам (kup)

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 25 Mar 2016, 21:25

Здраво девојки докториве ке ме споулават го испив антипиотикот 7 дена панклав и направив денеска крвна слика седиментација на еритроцити 12 леокоцити 12 и одам кај докторкава и ми вика ке продолжиш со оспен 3 по 1 една недела и + усте една недела еднаш на ден а вој месец се отрув од антибиотик пиев две пакувања вибрамицин ради забите послем тоа панклав сега уште две недели да пијам оспен.А доктор и докторка се во орданицијата ми вика дзабе ти ги дал докторот вие антибиотици сега пиј оспен две недели за 12 леукоцити мислам не се многу покачени а и настината сум грвото ме боли носот ми тече на докторот му звонам вика нема потреба од антибиотик.И сега незнам кого да го слушам страв ми па да не ми се повтори да не ми отече ногата.поздрав девојки ве гушкам (grupna-gushka)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by Радост » 26 Mar 2016, 00:29

Да пиеш теона, со ревматска треска нема играње. Не дај Боже да се повтори од што не е долекувана, за жал другарка ми имаше и и требаа 6 месеци да се оправи. Беше многу потежок случај, она два месеци воопшто не одеше.

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 07 Apr 2016, 16:07

Здраво девојки вчера направив ЦРП РФ И АСО и фала богу супер е се ЦРП е 2,5 сеа имама друг проблем ми се јавува забрзано чукање на срцето и замор а резултатите од крв се фала богу добри а и тоа за каснење на менструацијата ви пишав во друга тема.поздрав ве гушкам (big-hug)

Одговори

Return to “Здравје”