Реума, артритис ...

Moderator: Модератори

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 19 Mar 2016, 18:11

Радос фала на утехата нешто сум уплашена цело време умислена дали оти цело време брам нешто на нет и читам се и сешто вие денови многу поспана сум и есга отворив на нет триста чуда пишува.Во депресија сум падната дека некој периот не работам затворена дома и сега ми се завртело во главата да не сум болна од некоја сериозна болес.Ке можели да ми казете дали е тоа точно дека ЦРП и седмацијата требало да бидат троцифрен број за да се работи за несто сериозно?Може ке ми се смете на мојве постови ама вака ми е полесно кога ке прасам тука ке си ја писам маката ми олеснува.поздрав ве гушкам сите (kup)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by borjana » 19 Mar 2016, 20:19

теона еве јас ке ти кажам стручно,седиментација кај жени до 15 се смета за нормално а твојата 22 не е за плашење инаку седиментација е таложење на еритроцити во гравитациска насока(поради воспаленије инфекција), вчера испитував во лаб на еден маж и му беше 75 о јас викам леле мн, а докторката ми вика не е толку застрашувачко има инфекција некоја лесна, и тоа кај тебе е така заради позитивното но не толку премн високо ЦРП и тоа не е нешто многу таков е периодот со вируси инфекции промена на време. сигурно ке ти дадат некои антибиотици да се санира маката. те гушкам.

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 20 Mar 2016, 22:13

борјана фали ти многу што ми пиша пијам антибиотици панклав и земав еден сируп за имунитет на др.волц па од како ке ги испијам сум на контрола инаце усте не се осекам добро немам енергија ме фака треска а немам температура 37. те гушкам Ако знаете некој подобар сируп за имунитет пишите? ве гушкам сите (kup)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by borjana » 20 Mar 2016, 22:27

colostrum витамини
Бета глукан
Германиум
И јас тереба да ги пијам имам токсични гранулоцити во крвта тоа е проблем со имуноглобулините овие многу помагаат но многу се скапи јас многу тешко ке можам да си ги дозволам но ако можеш ти земи ги многу ке ти помогнат.
Имунобор се поевтина варијанта и бетаимуне, земи и спирулина храни се здраво и немај стресови тие му прават на организмот да лачи токсини да го намалува имунитетот и да подлеши на инфекции. Ме интересира дали ти ја кажаа точната дијагноза.

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 21 Mar 2016, 00:23

Докторката вика било бактериска инфекција која била на грлото па се пренала на зглобовите а на брисот од грло и нос не ја дава а каза дека мозело така да се денси да не ја показува на брисот. Ке мозели ли да ми кажеш како се викат тие апциња ако се скапи здравјето е на прво место не жалам пари особено за здравје? Ти благодрам многу за советите те гушкам (kup)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by Радост » 21 Mar 2016, 11:31

Теона најверојатно си имала стрептокока и од нејзе си фатила ревматична треска. Ќе треба време со антибиотици да се среди. Ама се средува.

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 21 Mar 2016, 17:19

Радост истото и докторката ми го кажа само нека мине.Борјана ај ако сакаш писими како се вика сирупот за имнунитет ве гушкам (kup)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by Радост » 21 Mar 2016, 18:08

teona wrote:Радост истото и докторката ми го кажа само нека мине.Борјана ај ако сакаш писими како се вика сирупот за имнунитет ве гушкам (kup)
(big-hug)

Имунокомплексот на др.Волц е одличен! Само треба минимум три шишиња да испиеш.

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by borjana » 21 Mar 2016, 19:50

colostrum незнам која цена се

Германиум
http://www.trgovija.mk/mk/germanium-ge- ... 500mg.html
бета глукан
http://imunobor.com/imunobor-beta-glukan/?lang=mk

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Реума, артритис ...

Post by teona » 21 Mar 2016, 23:18

Борјана фала ти. Радос моментално тој го пијам на др.волц ве гушкам

Одговори

Return to “Здравје”