Болеста на нашите родители

Moderator: Модератори

olivasko
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 13 Nov 2009, 00:53
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Болеста на нашите родители

Post by olivasko » 19 Nov 2014, 12:37

eve me i mene so isti takvi bolesti,pred mesec dena na tatko mi mu najdoja rak na pluka ,i toa ni go kazaja samo preku rtg na pluka ,vo skopje nacekavme eden aroganten dr koj mi rece deka moralo biopsija ama od toa ke mu bilo potesko ,ke imalo posle plukanje na krv pa mozelo da prsne plukata i eden kup rizici ,jas toa ne go dozvoliv zasto posle toa sleduva hemoterapija ama jas vo toa ne veruvam pa koj se izlecil od hemoterapija???,i pocna nasata borbaaaaaa pocnavme so alternativna medicina momentalno koristime varova voda bas od kaj natasa ,antiparazitni kapki koi epten mislam ni pomagaat razni caevi detoksikacija so sokovi srebrena voda semki od kajsija mora site hrabro da se borime i prijatelki moi nikako da gubime nadez,vo postovite pogore procitav za nekoja lile trevarka od veles ako ima nekoja neka mi dade broj pozz do site (smile) (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Debora » 19 Nov 2014, 13:08

Оливаско знам дека имаше пишувано за неа, го најдов овој пост со телефони:
bubace wrote:Беломорка јас имам слушнато за женава,но не од мој директен пример. Моја многу блиска колешка кажуваше дека нејзината сваќа имала рак (мислам на бели дробови) и после сите обиди со класичнава медицина ја однесоа кај Лиле од Велес (прочитале во весник за неа). После извесно време се пофали дека веќе нема ништо од ракот, женава била чудо. Ми рече да запишам нејзин телефон (за недај боже) па еве сега ги најдов тел. во мобилниов. Незнам дали смеам тука да ги објавам,ако има некој проблем и во лп ќе ти пратам
043 239 019
070 333 422
Мое мислење е дека вреди да се проба. Сепак природата за секоја болест има измислено и лек, па има луѓе кои знаат тоа и да го применат.
Искрено од срце ви посакувам да ја победи татко ти болеста и да сведочите за тоа. (prayer)

olivasko
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 13 Nov 2009, 00:53
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Болеста на нашите родители

Post by olivasko » 19 Nov 2014, 13:38

lele srcki ste bas ke ja pobaram zenata fala vi najmnoooogu (love5) (love5)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 19 Nov 2014, 14:42

мила господ нека ви е напомош. да даде господ таткоти да ја победи болеста. морам нешто да те советувам. немој одеднаш да му даваш секакви алтернативи. значи почни со едно заврши неколку дози па друго итн.
што се однесува до хемотерапијата мислењата се поделени. да не беше хемото јас сум убедена дека мајками ке умреше уште пред една година и тоа метастазирана и во болки. фала му на господ ја поштеди од болки. имам и многу добра другарка која се бори веке 6 години и нон стоп е на хемо и она вика од се ке се откажам само од хемо не.
е сега да хемото полека те убива и тоа е вистина.
за биопсија арно си решила џабе ке му правите бидејки може да се деси од тој дел од кај што ке му земат да нема зафатено. најдобро е да направите компјутерска снимка таму јасно ке се види во која фаза е.
мила уште еднаш ти посакувам многу срека во борбата која ве очекува.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 16 Jan 2015, 13:34

за жал посел пауза на форумов пак прво пишување тука.
Денес ја изгубив и една од моите најдобри другарки. Ја изгуби битката со болеста. Болката и тагата ми се преголеми. Господ нека и ја успокои душата. Бог да ја прости

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by belomorka » 20 Jan 2015, 14:59

изгледа моите постови повеке никој не ги чита. фала ви

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by hrizantema » 20 Jan 2015, 15:47

Беломорче многу ми е жал видов и на фб,жално е што така прекрасни млади луѓе заминуваат од овој свет,Бог да ја прости (sad1)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by anabejbi » 20 Jan 2015, 19:48

Belomorka, mnogu mi e zal (sad1) , Bog da ja prosti (sad1) (a2)

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by anonimna123 » 20 Jan 2015, 20:22

Belomrce zal mi e dusicke i jas ja zagubiv mojata najdobra drugarka od soobrakajka na 22 god tatko mi pred 8 god umre od infarkt na 51 dve neuspesni bremenosti isto imav i toa e eden vid zaguba

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Болеста на нашите родители

Post by Maaja » 20 Jan 2015, 21:02

Беломорка навистина ми е жал за загубата .... моето сочувство (cry1)
Верувај дека се плашам да ја отворам оваа тема, за сите ми е тешко ама просто неможам да поверувам дека толку млади луѓе се соочуваат со овие проклети и опаки болести.
Господ нека не чува сите и нека не заштити во овој стресен живот!

Одговори

Return to “Здравје”