Анксиозност

Moderator: Модератори

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Анксиозност

Post by WhiteRose » 27 Jan 2015, 11:20

Branka wrote:Fala ti uste ednas milicka :-* Doktorot sto mi go kaza e od Bitola ili od Skopje? Dokolku e od Bitola dali mozebi znaes nekoj dobar ineternist od Skopje? :)
Od Bitola e doktorot. A od Skopje ne znam nikoj. (sad1) Do dusa jas vo Bitola posetiv uste mozebi 5-6 drugi internisti no nikoj ne go svati mojot problem tolku opsirno i temelno, nikoj ne uspea da mi pomogne pred nego. Otidi vo Skopje kaj nekoj dobar internist a dokolku ne ti e problem vo sabota mozes da dojdes do Bitola kaj doktorov toj i vo sabota raboti. Ima i mnogu pacienti od drugite gradovi doagaat. Vidi rasprasajse niz Skopje za dobar internist i nekoj koj ima vreme da ti se posveti temelno za da se razberete ubavo. Inaku cenata na pregledot kaj doktorov vo Bitola e 2000 den, a vo toa meri pritisok, ekg pravi, na eho gleda tiroidna, srce , site drugi vnatresni organi do beshika i bubrezi. i proodnost na krvni sadovi na glavata. Ovaj e brojot 047224630. Ne e poblem i da se cues da se konsultiras i da se dogovoris. Pozdrav

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Анксиозност

Post by Branka » 27 Jan 2015, 22:12

Fala ti milicka ke go imam ova vo predvid pa ako odam vo Bitola ke se napijam i edno pivce na sirok sokak :-*

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Анксиозност

Post by Branka » 28 Jan 2015, 01:30

WhiteRose kako sto citam na drugive temi pa ti si bila bremena!!!! :) Cestitki mila :-* Posle kolku vreme ostana posto znam deka anksioznosta i toa kako vlijae na plodnosta?

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Анксиозност

Post by WhiteRose » 28 Jan 2015, 18:37

Da duso bremena sum, se molam na gospod i ti za skoro da mi se pridruzis i site drugi dragi prijatelki od forumot koi go posakuvaat toa. (smile) Poradi poremetenite hormoni i ciklus a i policisticniot jajnik sto gi imav vo site ovie godini jas iskreno stravuvav i veruvav deka ke imam problemi so zacnuvanjeto na fala mu na gospod i dvata pati ostanav bukvalno od prva. Prviot pat na zalost bremenosta zavrsi kako blighted ovum vo april 2014, no samo po 5 meseci se obidovme pak i isto kako i prviot ostanav od prva i ete sega si terame poleka poleka (t3) . Na site vi posakuvam brzo ostanuvanje bremeni kako mene. Za vtoriot pat ne se ni nadevav voopsto zatoa sto toa se sluci samo ednas pa prekinavme so aktivnostite zatoa sto bev nastinata i so antibiotici i so kaslica skoro cel mesec pa vo taa brkotnica jas ne dobiv i mislev od antibioticite i nastinkata, no koga napraviv test ispadna pozitiven i malce se skrenav od umot zatoa sto bev bolna i ne znam so se ne se napiv i se otepav od kaslanje no ete ko ke saka gospod saka. Koga go slusav srcenceto nekade 5-6 nedela mi dojde dusata na mesto. Branka duso moj sovet gledaj da se sredis prvo ti, da se opustis i vratis vo normala potoa bremenosta ke si dojde brzo.

Pozdrav i sekoe dobro (racinja)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Анксиозност

Post by Branka » 28 Jan 2015, 20:00

Da si imas naaajubava i najlesna bremenost :) Se nadevam i jas za brzo vreme ke ti se pridruzam :-* Fala ti za se :-*

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Анксиозност

Post by teona » 18 Nov 2016, 03:33

Девојки да ве прасам дали се ова симптоми за анкциознос страв цуство на страв дека ке умрам дека сум болна од нешто ми се иде и простално писмо да написам и си викам ете интуција е тоа дека ке умрам и напишав на 23 години пред да ме фати тој проклет страв имам болка во горниот дел о стомакот под градите некогас оди и накај грбот и си викам ете кој знае од сто сум болна нема детово да си го пораснам сето ова ми се слуцува откако дознав дека имам проблем со тироидната и секој ден умирам мознили се ови болки во стомакот од анкциознос? (ner)

tina
Член
Член
Мислења: 110
Придружен: 07 Feb 2011, 17:53
Му се допанале: 32 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Анксиозност

Post by tina » 18 Nov 2016, 13:10

Дa Теoнa сетo тoa се симптoми нa aнксиoзнoст кoгa симптoмите нa aнксиoзнoстa се пoизрaзени стрaдa и вегетaтивниoт систем кaкo бoлки вo oдредени делoви oд телoтo прoмени вo стoлицaтa кaкo зaпек или дијaреa пoбaрaј си стручнa пoмoш.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Анксиозност

Post by Vesela » 18 Nov 2016, 16:30

Дефинитивно анксиозност. Побарај си стручна помош да не стане полошо. Поздрав

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Анксиозност

Post by teona » 25 Nov 2016, 02:01

 ! Message from: Пеперутка
Пишуваме кирилица
zdravo devojki eve sega se vrakam od inekcija za bolki doma ispiv nalgesin ibrufen i renatedin ne minese bolkata morav da odam nokta vo brza pomos mozno li e od ankcioznos tolku jaka bolka od predelot pod gradite nakaj grbot abe ne se izdrzuva mi se ide usvet da vatam celo vreme mene nesto da me maci celo vreme po doktori a tolku gi mrazam tie doktori i sega ke nemozam cela vecer da spijam od misla utre sto ke mi kazat se mi se vrti niz glava ednas da bidam na mire tirodna zlazda hpv virus sega bolki vo stomakot se plasam za ustenda dijagnoza (ner)

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Анксиозност

Post by teona » 25 Nov 2016, 18:34

na mojte grizi im nema kraj nemola termin za smimanjeduri vo sreda ke umram pred da senimam i da znam sto mi e devojki vi se imamt li deseno vakvi bolki kavo e vaseto iskustvo bolki vo gorniot del vo abdomenot da ne si na raat 3 godini sum po doktori nemam veke sila da se boram a koga ke ja poglednam kerkickata vo oci srceto mi vika ne se otkazuvaj. Ako imala nekoj slicen problem neka sbodeli jas sum od veles nemame psihatri na privato ke te pratat vo nervno vo bolnica a tamu ne sakam da odam.Ako ima nekoj od veles moze i da se vidime i da porazgovarme dobro mi doslo od kako se omaziv ne ispakagam celo vreme sum doma i nema so koj da razgovaram mnogu mi treba uteha razgoror razbiranje (sad1)

Одговори

Return to “Здравје”