Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Moderator: Модератори

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Sashka » 17 Jan 2013, 16:06

Карина,јас кога бев пред месец и пол-два во Ремедика,некој спомна дека Адамова е во Ремедика ,само мислам дека рекоа дека оди по неколку саати.

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by maloto.japonce » 17 Jan 2013, 16:41

Миличка мене ме гледаше Адамова во државна и знам дека е добра докторка, е сега и јас знам дека работи во првиватна само не знам точно каде или е во Ремедика или Систина, ако сакате ќе се распрашам точно каде е, ама млада жена е бе како отишла во пензија ?
Знам само дека во државна прегледува само Четвротк ако не се лажам.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Peperutka » 17 Jan 2013, 18:16

Др.Адамова сега е во Ремедика и таму мислам дека прави скрининзи,како што правеше во ГАК.
Малото Јапонче,таа е младолока а инаку си ги има годините за пензија.

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by carina » 17 Jan 2013, 18:42

девојки фала на одговорите,адамова е во пензија зашто знам кај неа одев на преглед на крајот и кажа дека за неколку недели оди во пензија.ке се јавам во ремедика да прашам.
туку за др.јаким не ми кажавте ништо.мислам дека работел со керка му,не сум сигурна.од понеделник ке се пуштам во акција на менување на матичниов,а многу мразам да менувам гинеколози

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Nadja » 11 Feb 2013, 16:56

Na mene maticen ginekolog mi e Lozankovski. Zadovolna sum od negoviot odnos. Raboti so plavi kartoni. Za eho plakam 500 denari, za vaginalno eho 250 denari i za PAP-test 250 denari. Brisot od tamu go nosat na klinika i za 3 dena izvestuvaat telefonski za rezultatite.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Vesela » 26 Apr 2013, 14:26

Јас одам кај Д-р. Черепналкоска Лидија. Многу сум задоволна. Почнав кај неа уште како девојка кога беше во Железничар, и таа ми ја водеше бременоста со синко. Сега е во Промедика до пред некое време не работеше со сини канртони, ама сега веќе почнала. Многу сум задоволна.

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by merlin » 26 Apr 2013, 15:09

oo vesela jas i ti imame isti ginekolog..super e doktorkata..ama ne sum znaela deka raboti i so sini kartoni jas se privatno si plakam.. toa znaci i maticna moze da mi bide?? jas sum maticna kaj Dr.Partalovski ama ne odam kaj nego

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Vesela » 26 Apr 2013, 15:24

Мерилин до лани и јас плаќав приватно, ама кога бев пред некое време имаше соопштение дека работи со сини картони, па следниот пат ќе одам да си отворам картон за матичен да ми биде.

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Preporacajte ginekolog

Post by Mimi Bella » 30 Aug 2013, 20:44

Slicna tema nemozev da najdam pa zatoa otvaram nova dokolku veke ima slobodno postot neka bide prefrlen.
Debora popravi go naslovot od tel.pisuvam zatoa e latinica.
Sega da se vratam na temata preporacajte mi dobar ginekolog a ima po moznost vo stip, kocani ili strumica

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Матичен гинеколог - гинеколог

Post by Радост » 19 Sep 2013, 16:57

Девојки, има ли некој искуство со др. Александар Блажевски во Букурешт? И какво искуство има. :)

Одговори

Return to “Здравје”