Замастен црн дроб..

Moderator: Модератори

Одговори
eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Замастен црн дроб..

Post by eri » 10 Dec 2014, 10:42

Па вака прегледав мислам дека немаме ваква тема ако има слободно девојски преместете..Значи вака има две години девојки што има покачени ензими и тоа тројно от колку треба да бидат со секакви диети и секакви лекови имам пробано но не помага залудно е.Но сега проблемот ми е дека имам болка на десната страна на местото на црниот дроб што често завршувам на дежурно на инфузија бидејќи со ништо не помага да се смири болкат ме фаќа како напад на бубрези.На ехо се покажува дека црниот дроб ми е многу наголем ми е како отечен.Сега докторката ми спомнува за биопсија на црниот дроб ,остај што се плашам многу читам дека таква препорака се добива само кога се сомнева на некој вид на рак па затоа се прави биопсија.Би ви била благодарна ако пак некоја има слушнато некој со ваков проблем или пак имате некое искуствоо.. (kup)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Замастен црн дроб..

Post by eri » 12 Jan 2015, 14:56

Дали некоја има слушнато за тоа како се прави биопсија на црниот дроб и каква подготовка се прави за тоа.Бидејќи ми рекоа треба неколку дена да лежам во болница..Морам да го направам бидејќи имам големи болки сега на пределот на црнито дроб.Се надевам ништо страшно нема да излезе...

Одговори

Return to “Здравје”