Отечен заб

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Отечен заб

Post by Debora » 17 Nov 2011, 14:13

Денес бев на контрола и бидејки забот не ме боли, а не ме били ниту на притисок лекарот ми рече да го оставиме така, нема потреба од интервенција. Да продолжам со антибиотиците и дека отокот целосно ќе се повлече сам од себе.
Ова не ми текна ни да го посакам, да не треба никаква интервенција (rolll) , се надевам дека ќе биде така.

nicko
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 14 Apr 2017, 09:48

Re: Отечен заб

Post by nicko » 14 Apr 2017, 09:52

Mi otece dole desno seska ne znam koj antibiotik da go pijam a znam deka treba da pijam ve molam za pomos

nicko
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 14 Apr 2017, 09:48

Re: Отечен заб

Post by nicko » 14 Apr 2017, 09:53

Inaku pijam samo analgin

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Отечен заб

Post by Debora » 14 Apr 2017, 11:18

Јас сум пишувала на темава, ама ич не се сеќавам каков антибиотик сум пиела. Најдобро ако не можеш да отидеш на стоматолог прашај во аптека да ти препорачаат.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Отечен заб

Post by Debora » 14 Apr 2017, 11:34

Ми кажаа за Doxycyclin, се пијат една капсула дневно. Се надевам дека брзо ќе ти биде многу подобро.

Одговори

Return to “Здравје”