Прашања

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Прашања

Post by Bube » 03 Dec 2015, 22:33

Може ли да се прикачи слика од мобилен и како ? Благодарам

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5833 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Прашања

Post by Debora » 04 Dec 2015, 13:14

Бубе слика од мобилен се прикачува исто како и од компјутер. Кога го пишуваш постот доле има сликичка кај што пишува tinypic, кликаш на неа и ја прикачуваш сликата, па кликаш на стави во линија. Објаснето е во темата за прикачување на слика. Ако има проблеми пиши пак. (smile)

ivanamika
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 04 Dec 2015, 17:58

Re: Прашања

Post by ivanamika » 04 Dec 2015, 18:16

vo temata brak da se dodade podtema mesan brak bi bilo ubavo a ako ja ima negde upatete me ve molam

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5833 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Прашања

Post by Debora » 04 Dec 2015, 18:32

Иванамика прво добродојде и ти посакувам пријатно време на форумов. (dobr)
Второ, пишуваме на кирилица - такви ни се правилата. (smile)
Трето, секој член може да отвори тема, па повели отвори тема за мешани бракови во соодветниот подфорум, мислам дека немаме таква. (smile) Ако не можеш да се снајдеш како сеуште нов член ќе отвориме ние. (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5833 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Прашања

Post by Debora » 27 May 2017, 10:43

Една членка ме извести дека кога ќе се кликне на Ја заборавив лозинката се јавува грешка наместо форумот да испрати емаил за актвирање на нова лозинка. Сега тоa е средено, ако некој заборавил лозинка ќе добие емаил и ќе може повторно да се најави.

Одговори

Return to “За форумов”