Бременост и тероидна

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
kwkw19
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 27 Mar 2019, 13:44

Бременост и тероидна

Post by kwkw19 » 27 Mar 2019, 15:14

Zdravo devojki, jas sum nova tuka, milo mi e sto ke se druzime. Imam edno taka prasanje :)
Zakazano mi e ginekolog na pocetok na april(poradi rabotni obvrski i popolnet termin nema sansi porano)

E sega vaka na kratko:
So prvata bremenost pred nekolku godini nemav nekoi simptomi i poradi kasnenje na ciklus skoro nekoj den pred pocetok na 2ri mesec doznav deka sum bremena, no za zal go zagubiv. Jas imam i hormonski problem so teroidnata pod terapija sum. Sredinata na Januari so deckoto imavme nezastiten sex i 2 pati edno po drugo se vo mene ostana :) Pocetok na Fevruar pravev 2 testa i imase skoro vidlila onaka odvaj edna crtka i na dvata testa, Fevruar prokrvarev onaka 4 dena malku. Ovoj mesec ciklusot mi kasni 3 dena, sto nikogas ne mi kasnel znael den dva porano da e samo, prslukot mi smeta pod gradite, gadenja imam, nemam sila vo muskuli, spijam koma, stomakot poduen. Ne mi se verni vekje testovive sure chek testot go nema nikade po aptekive, a imam vreme do ginekolog.

Mozno li e da sum bremena, i duri sega da mi se pokaze, duri sega da imam simptomi, ili do mojava psiha e od overthinking :) ??

Fala devojki, ubav den <3

Одговори

Return to “За форумов”