На форумов не ми се допаѓа...

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by belomorka » 25 Feb 2014, 08:16

и јас мислев како хепи што напиша, не мислев да се брише или блокира оној кој не се појавил на една тема. туку на оние што пишуваат поточно прашувват само нив што ги интересира за потоа ништо не споделуваат и ден помагаат ако може така да се изразам.
ама добра дебата сум направила со постот хахаахххаах (smile)
јас без форумов ке се мрднам бе лугееее. и сите теми си ги читам. (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Bobe » 25 Feb 2014, 11:32

За дебати имаш другарче ехеееееј колку ми ти душа сака кандидати (love5),а и темата си држи место (thumbsup) (a2)
и јас да не бидам погрешно разберена,мојот пост не се однесуваше на никого и ничиј пост,иако со сите претходни потполно се согласувам (thumbsup)
само не би сакала покрај суровото да гори сувото..... (smile)
а инаку да се треба да си има граница (thumbsup)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by mamigabi » 25 Feb 2014, 12:53

Јас после породување не можев да се вклучувам често со оглед на тоа дека сум сама со бебето и мм, па се треба сама да обавувам...па нема да бидам избришана (laugh1) мала шала. Се трудам секогаш да ве дружам и што се однесува до темата, форуомот навистина е ОК,уствари членовите го прават овој форум да биде таков каков што е (smile) Да се навратм на темата, мене се ми е супер, само кога читам некои препукувања ме нервира. Навистина секој си има свои ставови и принципи и затоа сме тука да се изјасниме и да помогнеме, затоа што некој знае повеќе, некој помалку, а некој едноставно добил погрешни информации за некој проблем. Зборот ми беше дека не треба да доведеме до ситуација некој да сфати дека е навреден заради нешто што не е во право или тоа што го напишал некого не му се допаѓа. Поздрав до сите (kup) (kup) (kup)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Радост » 25 Feb 2014, 13:04

Јас се уште немам најдено ништо што не ми се допаѓа. (tongue) (kup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Lejla7 » 18 Mar 2014, 17:57

Не ми се допаѓа тоа што некои теми се премногу црно-бели. Во животот постои и сиво, поточно многу нијанси на сиво, а и други бои. Поконкретно, се фаворизираат одредени мислења, а оние кои се поразлични (често пати и јас тука се пронаоѓам) се обојуваат црно. Еве на пример, темата за вакцините, не сакам ниту да прокоментирам таму затоа што не се слагам со повеќето, а знам дека ќе бидам бомбардирана веднаш со одговори - негативни. Во многу теми, не само оваа, гледам само едно те исто мислење, ако некој се јави со поразлично, веднаш му се носат разноразни докази и како да се настојува да го промени своето.
Може ли малку поголема демократија на Форумов?
Такво чувство имам, администраторите и модераторите нека ми простатза искреноста

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1926 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Радост » 18 Mar 2014, 18:21

Лејла јас баш сакам да прочитам твој став за вакцините. (a2) Не чека наредната недела па да си попаничам пропратно.

Flower-Angel
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 18 Mar 2015, 13:04
Location: Denmark
Им се допаднал: 5 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Flower-Angel » 04 Apr 2015, 19:01

Mене се ми се допаѓа.Нема што да се менува.

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by only44you » 06 Apr 2015, 01:23

Би сакала на форумов да видам некако, значи да има некоја опција или нешто што ке ме обавестува дека некој цитирал мој пост или дека на некому му се допаднал мојот пост. Вака некако се губам ..... и морам да памтам каде све што сум пишувала , па за да влезам тука и да видам дали некој нешто ми одговорил. А некогаш не влегувам на форум некое време , па сум заборавила кај сум пишувала и ке видам дека некој ми одоговорил нешто или напишал мислење, ама тоа го гледам после месец или два.

Би ве замолила да размислите околу ова...

Bilence 123
Член
Член
Мислења: 156
Придружен: 18 Aug 2014, 18:33
Им се допаднал: 18 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Bilence 123 » 06 Apr 2015, 01:47

Неможам да удирам лајк на постови на другите членки (unsure)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by eri » 14 Apr 2015, 16:41

only44you wrote:Би сакала на форумов да видам некако, значи да има некоја опција или нешто што ке ме обавестува дека некој цитирал мој пост или дека на некому му се допаднал мојот пост. Вака некако се губам ..... и морам да памтам каде све што сум пишувала , па за да влезам тука и да видам дали некој нешто ми одговорил. А некогаш не влегувам на форум некое време , па сум заборавила кај сум пишувала и ке видам дека некој ми одоговорил нешто или напишал мислење, ама тоа го гледам после месец или два.

Би ве замолила да размислите околу ова...

I jas sum vo edno mislenje so tebe ,treba da ima vakva opcijaa na forumov....

Одговори

Return to “За форумов”