На форумов не ми се допаѓа...

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

На форумов не ми се допаѓа...

Post by Debora » 09 Oct 2010, 21:14

Тука е место за да ги кажете вашите забелешки за тоа што ви смета на форумот, мора секогаш да се стремиме кон подобро.

belabela
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 04 Mar 2011, 11:15

Re: Што ми се допаѓа на форумов

Post by belabela » 04 Mar 2011, 11:24

Mislam deka tesko mi se citaat postovita losa vie pozadinata i bojata na bukvite ocite se zamaraat brzo

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Happy_Mommy » 19 Apr 2012, 14:21

Што не се придржуваме кон темите (sad1) Можеби и јас сум од тие членки кои си имаат една актуелна тема и таму си пишуваме , тоа е Ок ама ај сите податоци да си ги пишуваме во соодветните теми. Пример Напреднување во висина и тежина - кој како оди на преглед да си пишува таму, Домашно мени- да си пишуваме редовно што сме ручкале, колку се роди вашето бебе, кои памперси ѓи користиме, кои марамици, цврста храна и се тоа. Ве молам без да ми се лутитееее (smile) Гушки до сите форумчето ни е ТОП (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Debora » 19 Apr 2012, 14:44

Хепи мам и јас да се пожалам и мене тоа не ми се допаѓа, можеби е полесно и природно си тече да се напише километарски пост за се и сешто, ама после не знаеме каде што да бараме, немаме ред. Предупредував толку пати, а не сакам да бришам постови. (scared)
Понекогаш ќе разделам некоја тема, ама сепак мислам дека членките треба самите да се придржуваат до темите, без некој да виси овака (cop) Како ќе си го градиме форумов, таков ќе си го имаме. (thumbup)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Nespretna » 06 Mar 2013, 22:07

Не ми се допаѓа што е затворена темата „Како ни се мајките“. Јас како едногодишна членка на форумов, претходно истите муабети ги пишував во „Труднички кафе муабет“ и сега, после породувањето, некако се пронајдов во темата на мајките. Па зошто ние да бидеме скратени со тој наш кафе муабет? Ако така се гледа треба и „Труднички кафе муабет“ да биде избишан, бидејќи цело време се посочува членките да пишуваат во соодветна тема. А тука без никаква најава или опомена, се затвора.
Сега треба се да си пишеме во Општиот кафе муабет? Ако е така замислено, ОК.

Не го пишувам ова злонамерно, само така ете... Сега приметив дека е затворена темата и некако, не ми е сеедно. Но ќе ја почитувам секоја ваша одлука. А се надевам дека и вие би ја почитувале мојата одлука....

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by maloto.japonce » 06 Mar 2013, 22:37

Неспретна потполно се согласувам за тебе, крајно сум изреволтирана и навредена од ваквиот пристап, има многу теми кои што треба да се избиршат ако е така, и во опуштено кафе муабет се зборува за деца, бебиња и тн. да не зборам сеа многу, ама таа тема нити е затворена нити пак е предупредно таму за тоа дека си има соодветни теми.
Темата труднички кафе муабет се затворила затоа што имало многу постови. ОК тоа
Ама темата Како ни се мајките ни се затвори без никакво предупредување, зошто не се отвори нова тема за тоа , туку одеднаш туку така чекај сега ќе се затвори мислам крајно не фер е тоа. Не само јас туку многумина од членките се чувствуаме така како исфрлени од форумот, а никој нема да одговори ништо, не ни очекуваме одговор како си замислуваат така нека го водат форумот.

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Nespretna » 07 Mar 2013, 06:22

Јапонче, трудниците имаат нова тема, а старата е затворена поради многу постови.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Petra » 07 Mar 2013, 21:52

Целта на последните промени е да имаме прегледен форум, каде читателите лесно ќе се снаоѓаат и лесно ќе дојдат до бараните информации.

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Nespretna » 12 Mar 2013, 20:21

Зар само таа тема го прави форумот непрегледен? Ако е така, тогаш сите општи теми треба да се избришат. Јас како мајка не би сакала да ги замарам кафеџиките за моето бебе, дали качило температура, или да се пожалам дека некоја вечер не спиело бебето, бидејќи и јас, пред да имам дете, мразев некој постојано да ме „масира“ за таа тема. Баш како и за трудните... Не би сакала да ме гњават мене за тоа што осеќаат во одредено тримесечие. Затоа тие си имаат тема, така?
Образложението, Петра, извини, ама не држи вода. На форумов сум за да се релаксира, а не да се препирам со модераторот.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На форумов не ми се допаѓа...

Post by Debora » 12 Mar 2013, 20:54

Неспретна никој нема да го замараш ако пишуваш за твоето бебе, биди сигурна во тоа. (smile)
А за совети во врска со бебињата си има конкретни теми, како што си има за забременување, бременост итн. - тоа го прави форумот прегледен.

Одговори

Return to “За форумов”