Предлози

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Предлози

Post by Debora » 29 Sep 2012, 11:42

Сега се гледа, нели?

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Предлози

Post by Nespretna » 29 Sep 2012, 13:40

Дебора, а појаснување за овие „Му се допаѓа“ и „Им се допаѓа“ може ли? Мислам дека би било подобро да стои бројот на оние што им се допаднал постот. Или сите ги собира?? Што би било битно колку поста ми се допаднале мене, на пример?
И некако текстот е збунувачки... „му...“, „им...“, Што знам, тоа е мое мислење... (confus)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Предлози

Post by Debora » 29 Sep 2012, 14:04

Не измислив јас што да стои, таков си е модот.
"Му се допаѓа" се сите постови што членот некогаш ги лајкнал, а "Им се допаѓа" се сите негови постови што другите ги лајкнале. Освен што го покажуваат бројот, тие бројчиња се всушност линк до листа со лајкнатите постови. Лајковите за постот се гледаат во секој конкретен пост.
Само може да се направи измена во зборовите, ама давајте предлог како да стои.
Евентуално место Му се допаѓа може да стои дека Изразил благодарност или Примил благодарност, ама тоа е различно од тоа да кажам дека некој пост ми се допаѓа - тогаш ќе треба место нешто да кажеме дека ни се допаѓа, да кажеме дека сме благодарни за тој пост.
Форумов како што гледате е отворен за сугестии, па сугерирајте. (smile)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Предлози

Post by Nespretna » 29 Sep 2012, 15:31

А бе Дебора, па гледаме дека форумот е отворен за сугестии, секој наш предлог е твоја заповед... или барем ти така си го сфаќаш... (smile) И ти благодариме за тоа, го цениме...

Прво нешто што ми текнува е дека наместо „му“ да стои „и'“, оти 100% од членовите се девојчиња. Или можеби се лажам?!? Ај ако ми текне нешто ќе пишам.

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Предлози

Post by Mamino_srce » 29 Sep 2012, 16:07

Debora wrote:Сега се гледа, нели?
Кај мене се уште ништо. Ама верувам ќе го решиш ти тоа (thumbsup) Инаку, малку промена и е баш интересно.

Што се однесува до тоа Му и Им се допаѓа, мене ми одговара. (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Предлози

Post by Debora » 29 Sep 2012, 17:10

Во мноштвото на советници е мудроста, знам дека заедно можеме да го изградиме и направиме форумов да биде попријатно место и исуство за сите нас, затоа фала ви за сугестиите. (smile)

Мамино срце и другите што сеуште не ја гледате опцијата за лајкнување, те рачето десно од Quote, треба да се исчисти вашиот browser од тоа што го има снимено од порано. Горе во browser- от во Tools има опција Clear recent history.
И следно очекувам да ми кажете дека се гледа. (thumbsup)

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Предлози

Post by Miki » 29 Sep 2012, 18:00

Nespretna wrote:Прво нешто што ми текнува е дека наместо „му“ да стои „и'“, оти 100% од членовите се девојчиња. Или можеби се лажам?!? Ај ако ми текне нешто ќе пишам.
Абе нема тоа врска со девојчиња машки, по битолски е (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Предлози

Post by Debora » 29 Sep 2012, 18:11

И другите информации ни се во машки род, статус - присутен/отсутен и придружен, бидејки се мисли на член. Ај да оставиме теоретска можност да се јави некој татко. ;-)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Предлози

Post by happy cumulus » 04 Oct 2012, 16:56

Eve me mene so eden predlog. Da imame "Prasanje na denot". Sekoj den. Eve jas se obvrzuvam da pisuvam sekoj den po edno prasanje. Samo se mislam vo koja tema da bide. Mislam deka odgovara da e vo "Da se zapoznaeme", a odgovara i vo "Opusteno". Samo mislam deka treba da e podtema, a sekojdnevnite prasanja da se popodtema na taa....Mozno li e ova?

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Предлози

Post by happy cumulus » 04 Oct 2012, 17:20

Debora, jas pocnav so prasanje vo "Opusteno". Ako imas podobra idea, te molam premesti go.

Одговори

Return to “За форумов”