Известувања

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Известувања

Post by Debora » 18 Nov 2009, 16:15

Отворен е нов подфорум - Мајка.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 19 Nov 2009, 12:38

За да нема забуна со никовите, оние што беа пишани со кирилица, сега се на латиница. Така ќе може полесно да се наоѓаме и по буква во списокот на членови.
Значи не се веќе Дебора, Сашка, Петра и Теодора, туку Debora, Sashka, Petra i Teodora.
Кога ќе се зачленуваат нови членови,и нека си земаат ник на латиница.

MAMA_M
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 14 Nov 2009, 20:32
Им се допаднал: 1 time

Re: Известувања

Post by MAMA_M » 19 Nov 2009, 16:13

и мојот ник е на кирилица...сте ме заборавиле : ))))

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 19 Nov 2009, 23:19

Леле не знаев дека е кирилица, по М и А не се познава :smile: , ке го смениме, значи наредниот пат најави се со латиница.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 21 Nov 2009, 16:38

Во деца е отворена нова категорија: Деца со посебни потреби.

Admin

Re: Известувања

Post by Admin » 24 Nov 2009, 16:10

Времето на форумот за нерегистрираните корисници е во ред, но кај регисрираните покажува 1 час напред.
За да се поправи тоа треба во членскиот панел секој член за себе да направи подесување. Во преференци на форумот, каде што пишува "Летното сметање на временто /DST е во функција: " треба да се подеси да биде НЕ.
Исто и за форматот на времето, секој член може за себе да подеси дали сака часовникот да покажува од 1-12 со ам и пм или пак од 0-24.

Admin

Re: Известувања

Post by Admin » 25 Nov 2009, 20:32

Во Останато е отворена нова категорија: Мода.

Admin

Re: Известувања

Post by Admin » 30 Nov 2009, 18:35

Од денес имаме и Chat на форумов (копчето Разговор), пријатни муабети (smile) .

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Известувања

Post by Kjara » 30 Nov 2009, 19:08

Yeeeeeeeeeeeeee :grin:

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 19 Jan 2010, 17:21

Значи една тема за гинеколози има во Испитување на неплодноста (наменета за репродуктивци) и една во Здравје кај возрасни. Препорачувајте кои сметате дека се добри, така можеме да се поштедиме од непотребно лутање и давање пари.

Одговори

Return to “За форумов”