Известувања

Се за форумов. Правила на форумот, прашања, предлози, жалби и фалби итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Известувања

Post by Filigran » 07 Jun 2014, 16:55

Јас си пишував во времето кога Дебора правела измени и правам refresh неколку пати, мислам нешто јас имам утка??? Хахахаха (brows)
Лејла , ќе се навикнеш и на оваа промена. долу отвори во Прегледај ги новите мислења или прегледај ги активните теми и пак по старо ќе ти биде. Поздравче (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 07 Jun 2014, 16:56

Под тој блок има неколку линка што сосема добро ја вршат таа работа:

Прегледај ги неодговорените мислења • Прегледај ги непрочитаните мислења • Прегледај ги новите мислења • Прегледај ги активните теми

Еве Филигран пишала исто, па уште и сум ја збунила. Sorry! (big-hug)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Известувања

Post by Filigran » 15 Jun 2014, 16:23

Debora wrote:Под тој блок има неколку линка што сосема добро ја вршат таа работа:

Прегледај ги неодговорените мислења • Прегледај ги непрочитаните мислења • Прегледај ги новите мислења • Прегледај ги активните теми

Еве Филигран пишала исто, па уште и сум ја збунила. Sorry! (big-hug)
Има промена ? Ги нема горенаведените опции........ (confus)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 15 Jun 2014, 16:29

Филигран срце си, јас не приметив. (big-hug)
Ставив google search за да можат и ненајавени да пребаруваат низ темите и за да не се буниме со 2 search кутии ја исклучив таа старата, ама автоматски со неа ги снемало и овие опции - што ни се и тоа како неопходни и мора да ги има.
Епа тоа е, ќе имаме 2 пребарувача. Стариот стои горе и го пребарува само форумот и работи само за најавени, а има и нов десно (кај што пишува Google Custom Search), кој може да го користат и ненајавени, а пребарува и низ сајтот. (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 26 Oct 2014, 21:34

Кај тие што кога сте најавени саатот ви е напред, одете во Членски контролен панел, кликнете на Преференци на форумот и Кај што пишува Уреди ги глобалните прилагодувања, одберете Летното сметање на времето /DST е во функција: одберете да биде означено НЕ. После кликнете доле на Испрати.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Известувања

Post by Debora » 05 Dec 2014, 12:24

Девојки јас заборавив да пишам пред неколку дена. Во Опуштено што имаше теми што не беа отворени повеќе од 6 месеци и кај што немаше пишувано повеќе од 1 година, направив автоматски да се бришат. Значи ова важи само за подфорумот ОПУШТЕНО. Исто избришав уште неколку теми ТАМУ, кај што се пишуваше за тој ден: нпр како се чувстуваме денес, добра ноќ и сл. Тие теми ќе си ги отвораме нови и ќе ги бришеме кога ќе наполнат одреден број постови. Значи, затоа имаме помал број постови од претходно. Мислам дека не е проблем, оти секако со постови само од опуштено не треба да бидат достапни албумите, а за другото бројот нема никакво влијание.
Друго, ќе се работи на форумов и вечер ќе биде исклучен. (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Известувања

Post by kit-kat » 29 Mar 2015, 08:55

Debora wrote:Кај тие што кога сте најавени саатот ви е напред, одете во Членски контролен панел, кликнете на Преференци на форумот и Кај што пишува Уреди ги глобалните прилагодувања, одберете Летното сметање на времето /DST е во функција: одберете да биде означено НЕ. После кликнете доле на Испрати.
Е сега обратно (smile)
Саатот кај тие што е назад сега во [глобалните прилагодувања ] одите на [летно сметање] да биде [да].
Само ја цитирав Дебора (tongue) како вчера да и го читав постов а денес + 6 месеци.

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Известувања

Post by eri » 29 Mar 2015, 23:54

Gledam ne sum smenila od togas .. (rad)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Известувања

Post by Sashka » 21 Sep 2015, 14:58

Функционира повторно "Лајк" копчето, се наоѓа во горниот десен агол на секој пост, до алатката за цитирање (rad)
Ако не го гледате копчето, притиснете CTRL i F5 истовремено (smile)
Новост е тоа што кога на некој ќе му се допадне вашиот пост, во известувања ќе ви пристигне порака (smile)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Известувања

Post by Sashka » 22 Sep 2015, 12:11

Официјално да си кажеме, имаме нов модератор (rad)
Радост мила, добредојде (a2)

Одговори

Return to “За форумов”