Јаболков оцет

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Јаболков оцет

Post by Debora » 01 Sep 2013, 23:45

Рипченце фала, не сум чула дека се става мед, да не ова некоја специјална рецепта или секогаш се става? (smile)
Мерид фала ти и тебе, баш ме интересира дали е истиот начин. (smile)
Јас сум решена да имам домашен оцет. (w1)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Јаболков оцет

Post by Bube » 22 Apr 2016, 09:10

Дебора или некој друг, правевте ли домашен јаболков оцет ?
Има ли некој да сподели испробан рецепт ?
(grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11054
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Јаболков оцет

Post by Debora » 22 Apr 2016, 16:33

Бубе јас не успеав за жал. Мерид ми пиша како се прави, ама се случи некој проблем со ПП на форумот и ја загубив рецептата. (tumbdown) Сега купувам од пазар од луѓе што продаваат јаболка.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Јаболков оцет

Post by Bube » 22 Apr 2016, 17:00

Аха. Е добро де ништо страшно . Убаво ми даде идеја да побарам на пазар не ми текнало тоа, супер. Фала Дебора (big-hug)

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”