Маџун

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1151
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 736 пати

Re: Маџун

Post by sunshine_2012 » 25 Sep 2013, 21:43

Јас што го купив маџунот , човекот ми рече 3 на ден по една лажица, инаку може и во вда да се растворе оти е благ.а може и така по една лажичка пред јадење.

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Маџун

Post by Mili » 04 Oct 2014, 22:01

Дечки пишете ако некој правел домашен маџун, имам доста грозје, штета да не направам, ама испробан рецепт (smile)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Маџун

Post by Miicka » 09 Feb 2015, 09:20

Јас сега скоро купив од тинекс маџун од рогач, никогаш не сум видела претходно и многу ми се допаѓа.
А гроздов маџун не знам зашто не поднесувам, некако тежок ми е.

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”