СПИРУЛИНА-додаток во исхраната

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

СПИРУЛИНА-додаток во исхраната

Post by kit-kat » 17 Feb 2014, 09:33

Барав низ форумов нема соодветна,па решив да отворам тема за спирулината.
Ми препорачаа за железото и имунитетот да земам спирулина.Еве 5-6 дена ја користам,ми ја подобри столицата и од неа пијам повеќе вода.
Прашањето ми е дали смета нешто при зачнувањето,бидејки пишува во упатството дека помага при слабеење?
Гледам Мерид,Радост и Сашка075 ја користеле и споменуваат.
Какво искуство имате?
Земам по 5 апчиња наутро и навечер. (smile)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: СПИРУЛИНА-додаток во исхраната

Post by hrizantema » 17 Feb 2014, 09:45

Кит Кат е баш убава тема,и јас ја користам еве веќе еден месец за имунитет мислам дека не смета на зачнување баш напротив може да има добро влијание затоа што содржи многу минерали и сите б витамини што се неопходни и гледам пишува дека е наменета и за бремени жени
Инаку и јас се чувствувам многу убаво да не се подречам ама еве месец време сум супер со здравје грло ме нема заболено,а претходно бев ужас секој божји ден ме болеше,а и пијам и други витамини и прополис.
Ти по пет земаш наутро и пет навечер така?Јас пијам 2 наутро,2 на ручек и 2 навечер,бидејќи земам и дополнително Б6 и Б12 па затоа да не ми дојде многу

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: СПИРУЛИНА-додаток во исхраната

Post by belomorka » 17 Feb 2014, 11:08

jas znam deka ја има и во прав. се раствора во чаша вода или сок. инаку не сум земала, ама на мајками една колешка ја пие со години можеби 15 години абе женана мислам дека никогаш не била болна.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: СПИРУЛИНА-додаток во исхраната

Post by kit-kat » 17 Feb 2014, 11:12

Срцки сте ;-) фала ви (kup)
Инаку и цената и е доста ниска во споредба со другите додатоци.600 апчиња-500денари.Ако пиеш по цела доза како мене за 2 месеца 500 ден.
А пишува дека од 2-5 апчиња два пати денот,може и 3-4 месеци да стига (smile)

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”