Алое вера

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Алое вера

Post by Miicka » 13 Aug 2014, 23:48

Дали досега сте користеле алое вера сок?
Јас сега бидејќи имам проблем со имунитетот, купив алое вера сок (Lily from the desert),
викаат дека алоето е многу корисно за подобрување на општата здравствена состојба.

Би сакала да прочитам искуства доколку имате, какви се бенефити има од овој производ.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Алое вера

Post by Debora » 14 Aug 2014, 00:48

Од кај нас ли го зема Lily from the desert? Јас имав George's aloe нарачано (планот ми беше Lily from the desert, ама оти George's e без никаков вкус и мирис, а исто така е супер, земав од него) Алоето е добро за се, не само за имунитет, туку и за стомак, зглобови, надворешно се употребува за рани, смирување на иритации и што уште не. Денес баш пак нарачав уште едно шише, да знаев дека кај нас има Lily from the desert веројатно ќе купев од него. (smile)
Верувам дека ќе ти помогне, Lily from the desert е еден од најпознатите и проверени брендови. (thumbup)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Алое вера

Post by Miicka » 14 Aug 2014, 02:45

Јас пред да го купам истражував на нет кое е најдобро.
Кај нас доста го фалат од Forever Living, ама во светски рамки Lily важи за подобро.
Го купив од аптеката во Тинексот на 3та Македонска бригада, а го има и во Cosmo.

Иначе за вкусот, моето е чисто алое без никакви додатоци, и не е воопшто вкусно, едвај го конзумирам, како горчливо кисел вкус ми има.

Ти од каде нарачуваш, која цена е и за колку време стига?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Алое вера

Post by Debora » 14 Aug 2014, 11:10

Јас од vitacost.com го нарачував, оти секако нарачувам други работи. Во просек чекам по 3 недели, ама некогаш знае и да заглави пратката подолго. Инаку околу 7-8 долари е едно шише од 900 мл отприлика. Колку е кај нас Lily? Јас не знаев дека го има. (smile)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Алое вера

Post by Miicka » 14 Aug 2014, 22:16

Kaj nas e poskapo, Lily of the desert sok e 1290 denari, gelot e okolu 1000 den.
I drugite brendovi isto se dvizat tie ceni, ESI, Forever Living.
Od net e mnogu poeftino da se naracuva, jas gledav i Lily of the desert od Amazon, ama strav mi e da ne gi razreduvaat so voda, procitav nekoi takvi komentari vo Reviews.

Sega go otvoriv linkot i ne mi se veruva koja razlika vo ceni, jas go imam bas ova http://www.vitacost.com/lily-of-the-des ... 32-fl-oz-3 cena e 6,29$, pomalku od 300 denari? Definitivno od sega i jas ke naracuvam od tamu, dodeka go potrosam ova sise ke mi stigne narackata :D Iako se plaka shipping pak se isplati poveke.
Last edited by Miicka on 14 Aug 2014, 22:28, edited 1 time in total.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Алое вера

Post by Debora » 14 Aug 2014, 22:24

Можеш да видиш и на iherb.com , таму поштарината е само 4 долари, на vitacost e 10. Кај ти одговара таму, убаво е кога се има избор. (smile)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Алое вера

Post by Miicka » 14 Aug 2014, 22:29

Ti blagodaram mnogu za linkovite! (big-hug)

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”