ЧУВАРКУЌА

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

ЧУВАРКУЌА

Post by only44you » 04 Apr 2015, 23:09

Слушнав дека може да се употребува и во исхрана, поточно чуваркуќа помешано со мед за лечење на миоми на матка?

Имате ли вие искуство некое во врска со ова?
И од каде поточно може да се набави ова растение ?П.С - Се извинувам ако на погрешно место сум ја отворила темава и ако е така префрлете ја.

Поздравче (smile)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: ЧУВАРКУЌА

Post by aneance » 15 Apr 2015, 22:13

За ова цвеќе не сум знаела дека постои, во Италија кога бевме првпат видов
Инаку мајка ми го има во двор во саксија го чува а сигурно го има по пазарите, незнам од кај си ама во Скопје сигурно го има а може и по цвеќарите ќе го најдеш

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: ЧУВАРКУЌА

Post by only44you » 15 Apr 2015, 23:16

aneance wrote:За ова цвеќе не сум знаела дека постои, во Италија кога бевме првпат видов
Инаку мајка ми го има во двор во саксија го чува а сигурно го има по пазарите, незнам од кај си ама во Скопје сигурно го има а може и по цвеќарите ќе го најдеш
Веке го најдов , го измив убаво , го исецкав, па го помешав со мед и секое утрео си јадам на гладно по една лажица. Поздравче и фала на информацијата (smile)

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”