Семе од "Чиа"?

Исхрана, здрава храна, лекување со храна, додатоци во исхраната итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
leontina.
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 24 May 2015, 18:29

Семе од "Чиа"?

Post by leontina. » 24 May 2015, 19:05

Здρаво на сите!!јас сум нова туκа се надевам убаво κе се советуваме...
Ме интеρесиρа дали семето од Чиа е штетно да се κонзумиρа во теκот на бρеменоста?
Запознаена сум со сите леκовити својства на ова семе.но не и со негативните својства..Затоа аκо неκој знае неκа пише

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11037
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5828 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Семе од "Чиа"?

Post by Debora » 25 May 2015, 09:08

Леонтина, семето е чиа е безбедно во бременоста и се препорачува да се јаде затоа што е толку корисно.

leontina.
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 24 May 2015, 18:29

Re: Семе од "Чиа"?

Post by leontina. » 26 May 2015, 10:27

Фала ти многу Дебоρа!!

Одговори

Return to “Здрава храна и додатоци во исхраната”