Хонорарна работа

Корисни инфомации информации за се што ни треба: што, каде да најдам итн.

Moderator: Модератори

Одговори
Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Хонорарна работа

Post by Martinka » 09 Oct 2016, 00:06

Здраво девојки,
Би сакала да споделам една информација со вас па можеби как некоја ќе пробуди интерес :)
Се работи за америчка компанија Jeunesse која момемтално го има најдобриот anty-aging програм во светот.Македонскиот пазар се отвори пред недела дена официјално.
Тука се бараат партнери кои ќе бодат носители на франшиза и се нуди одлична можност за заработувачка и пасивни приходи.
Компанијата работи во областа на здравје, wellness и фитнес (иновативна врвна козметика и додатоци во исхрана).
Мене ме убеди тоа што е нова компанија тука и има доста простор за раст напредување затоа што допрва ќе се гради и разгранува мрежата.
На 15 октомври во 18.30ч во хотел Мериот ке има големо отварање па ако има некока заинтересирана може слободно да дојди само претходно да ми се најави.
Добра прилика е пред настанот да се биде член затоа што таму се очекуваат од 250-300 гости заинтересирано од кои дел би постанале и членови па добро е да поминат низ ваши раце.
Во принцип треба да се плати франшиза од 25 еур со што станувате овластени дистрибутери за производите и добивате ваша веб страница со back office и да се нарача основен пакет со производи во тековниот месец.


Eden od produktite koi im se najprodavani e instantly ageless toa e pakovanje so 25 tubicki so krema koja se koristi za momentalno namaluvanje na podocnjaci bori i brcki.Pozitivna strana na ovaj preparat i na nekolku drugi e sto osven kako celo pakovanje bi mozelе da gi prodavate i na parce sto za pocetok e dosta dobra moznost da go naucat


Побеќе може да видите и ма фб на:

https://m.facebook.com/jeunessemk/
Или да Ме исконтактирате на:
075/883387
jeunessemk@yahoo.com

Одговори

Return to “Информации”