Транспорт на ампули во авион

Корисни инфомации информации за се што ни треба: што, каде да најдам итн.

Moderator: Модератори

Одговори
ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Транспорт на ампули во авион

Post by ilovebabies » 09 May 2013, 18:21

Neznaev kaj da pisham, ve molam pomognete mi !!!!! Dali smee da se nosat ampuli (vo kufer) preku nasiot aerodrom ?? Dali mora da se dokazi deka se od dokotr prepisani ili mozi taka ?? Ve molam ako imate iskustvo odgovorete mi, fala odnapred

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3250
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1724 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by kit-kat » 09 May 2013, 21:00

Не знам за ова.Доста патуваме,ама до сега не сум имала прилика да носам ампули.Знам дека во себе не смее да се носи течност.Јас обично лековите си ги носам во себе.Еднаш за Америка носев спреј бетадине за рани,на нашиот аеродром ништо,но во Париз ми го одзедоа.
Прашај некој стручен.
А колкави се?Имај си ти од лекар рецепт.И многу зависи за што се.

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by ilovebabies » 09 May 2013, 21:52

Kitkat fala za odgovorot. I jas dosta cesto patuvam, ama ete prvpat se naogam vo vakva situacija. Znaci so sebe vo avionot smee da se nosi tecnost do 50 ml, a se ostanato se stava vo kuferot.Toa go znam , ama pa ova so ampulite me buni. Inaku poracani mi se nekoi homeopatski ampuli, okolu 10-12 parcinja ima vo edna kutija, ama rabotata e sto se bez recept. Si rekov ako nekoja od moite forumdgivki ima iskustvo, ke spodeli so mene..... (confus)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by Debora » 12 May 2013, 17:17

Ајлавбејбис кога ќе си идете? дозна ли нешто? Ако не може да ги пренесеш (што не би требало да биде така), како идеја само да ти спомнам дека може да си ги испратиш по пошта.

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by ilovebabies » 12 May 2013, 18:46

Deborce, konkretna informacija nemam, samo vo apteka koga gi kupuvav prasav dali znaat slucajno, pa mi kazaa deka ampulite odat bez recept, taka da so smetka zaedno ne bi trebalo da e Problem. Ke gi stavam vo kufer pa ke vidime kako ke pominam :) Ako me nema podolgo na forumov ke znaete kade sum :)) hehe se zezam (laugh1) Deborce thx sepak za idejata, ete ne sum pomislila na toa deka i po posta mozi :*

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by Debora » 12 May 2013, 21:27

ilovebabies wrote: Ako me nema podolgo na forumov ke znaete kade sum :)) hehe se zezam (laugh1)
Ама ме изнасмеа (rolll) , држиме среќа да не те снема. (rolll)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by Petra » 13 May 2013, 00:42

Debora wrote:
ilovebabies wrote: Ako me nema podolgo na forumov ke znaete kade sum :)) hehe se zezam (laugh1)
Ама ме изнасмеа (rolll) , држиме среќа да не те снема. (rolll)
(rolll) (rolll) (rolll)
Ме изнасмеавте. (laugh1) ilovebabies ќе навиваме да не ни те снема подолг период. (rad)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Транспорт на ампули во авион

Post by Debora » 28 May 2013, 15:15

Ајлавбејбис помина ли патувањето, да не те мислиме? (smile)

Одговори

Return to “Информации”