Промена на мобилен оператор и задржување на број

Корисни инфомации информации за се што ни треба: што, каде да најдам итн.

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11023
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5802 пати
Им се допаднал: 3552 пати

Промена на мобилен оператор и задржување на број

Post by Debora » 05 Mar 2014, 08:58

Имам постпејд број од ВИП, а договорот ми истече пред еден месец. Сакам да се префрлам во ОНЕ со истиот број. Дали знае некој како оди цела процедура? Фала. (kup)

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Промена на мобилен оператор и задржување на број

Post by mama2 » 05 Mar 2014, 09:46

Дебора, да појдиш во ONE да им кажиш дека сакаш довор со нив, ама мислам треба да си ја платиш услугата за да го задржиш бројот (unsure)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Промена на мобилен оператор и задржување на број

Post by ripcence » 05 Mar 2014, 10:34

Јас го префрлив од Т-Мобиле на ВИП откако ми истече договорот, отидов во ВИП си направив договор со нив и по одприлика 24часа ми беше активен бројот, со истиот префикс и истиот број, не доплатив ништо. (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11023
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5802 пати
Им се допаднал: 3552 пати

Re: Промена на мобилен оператор и задржување на број

Post by Debora » 05 Mar 2014, 11:39

Сега се враќам од Оне, ми рекоа само да им ги однесам последната фактура и платена сметка + лична карта и до утре треба да се заврши работата. Исто како што било кога се префрлала Рипченце. (smile)

Одговори

Return to “Информации”