Купување преку интернет

Корисни инфомации информации за се што ни треба: што, каде да најдам итн.

Moderator: Модератори

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Купување преку интернет

Post by aneance » 04 Mar 2015, 08:57

Od aliexpress go naracav a isto i majka mi i sestra mi na niv im bese tocen a jas namerno naracav malce pogolem mi bese strav da ne mi bide tesen
Samo da znaes deka za najmalce 18 dena stigaat ako gi naracuvas preku china post

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Купување преку интернет

Post by happiness » 04 Mar 2015, 22:39

fala aneance znam imam poracuvano od aliexpres znam kako stignuvaat..... ama garderoba nemav poracano do seza zapravo za bebe imam edni kako hellanki- pantoloncinja za lazenje bash se rasteglivi kako na slikata koja ja vidov (thumbup)
bash ke razgledam denovive imam uste malku vreme (brows)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Купување преку интернет

Post by aneance » 04 Mar 2015, 22:49

Samo ako sakas pokratko fustance vnimavaj na dolzinata zasto jas imam 4 naracano i site se prilicno kratki

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Купување преку интернет

Post by aneance » 16 May 2015, 15:44

Сестра ми следи неколку девојки на youtube еден вид на блогерки и објавуваат видеа за шминка фризура и облека што си ја купиле, и една купувала преку интернет страна од Англија и ги покажувала работите што ги нарачувала и биле убави, квалитетни и за брзо стигале
Страната е www.boohoo.com
Има убави и не многу скапи фустанчиња и маички фармерки, што кај нас ги нема и поскапи се
До мк за 7 работни дена стигале
Па вечер ќе нарачаме по една работа да видиме какви ќе стигнат и за колку време па ќе ви пишам

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Купување преку интернет

Post by Bube » 16 May 2015, 23:37

Jas ne sum naracuvala pa sakam da pocnam :) na smetkata od mm imase 9 $I si rekov aj ke natacam nesto eftino za da vidam kako funkcioniraat rabotite.
Najdov nesto za pet dolari free shipping se ibavo si pisese total amount 5 $ ama koga trebase da platam vnesov podatoci I ne uspeav bidejki mi vikavaka " credit card limit exceeds total smount " taka nekako.
Pomos?
Probav nekolku pati. Sekogas istoto. Nekni staviv uste 20 $ ama pak ne sum probala.
Dali mozete da me upraite :)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Купување преку интернет

Post by Bube » 16 May 2015, 23:38

Jas ne sum naracuvala pa sakam da pocnam :) na smetkata od mm imase 9 $I si rekov aj ke natacam nesto eftino za da vidam kako funkcioniraat rabotite.
Najdov nesto za pet dolari free shipping se ibavo si pisese total amount 5 $ ama koga trebase da platam vnesov podatoci I ne uspeav bidejki mi vikavaka " credit card limit exceeds total smount " taka nekako.
Pomos?
Probav nekolku pati. Sekogas istoto. Nekni staviv uste 20 $ ama pak ne sum probala.
Dali mozete da me upraite :)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Купување преку интернет

Post by aneance » 17 May 2015, 00:44

Некогаш и мене ми се случувало ако сум нарачувала и плаќала повеќе работи едно по друго и така ми пишувало а не дека сум немала пари на картичката, ама наредниот ден можеше да се плати
А и од оваа страна може да се следат работите до каде се
Многу убави фустанчиња има, јас низ град неможев да најдам фустан под коленици а на страната има еден куп такви и мислам не се кинески а има и видео со девојката што го носи тоа парче облека и може да се види како стои

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Купување преку интернет

Post by Lejla7 » 17 May 2015, 11:36

I jas da go pofalam Ali Express. Posledno naracav greac za bebeski sisinja za v kola, termometar za mleko/voda/hrana i bebeski dzivricki. Se mi stigna za tri-cetiri nedeli i e se isto kako na slikite sto gi gledav.
Aneance, bas ke razgledam fustancinja. I jas se nerviram sto ne mozam da najdam podolgi, kaj nas samo kratki prodavaat ilimene mi se kratki, ne znam.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Купување преку интернет

Post by aneance » 17 May 2015, 14:04

Јас за младенци барав такво фустанче под коленици ама неможев да најдам а на странава има многу убави , ќе си нарачам денес (smile)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Купување преку интернет

Post by Bube » 24 May 2015, 10:05

Zenski konecno uspeav da platam aleluja (smile) greskata bilo sto jas sakav da platam so karticka na koja imam dolari ne denari I nemozev. Duri staviv I povekje dolari , isto ne moze. A toa ne trebalo dolari tuku denari ah silly me (rad) pa ajde nekako mi tekna da probam so taa smetka kaj so ima denari I bidna. Proveriv na elektronskoto bankarstvo si zede tocno po kursot na bankata.
Inaku naracav dve igracki za bebe eftiini cisto da vidam kako funkcioniraat rabotive. I dvete se veke isprateni pa da vidime koga ke stasaat (cl)

Одговори

Return to “Информации”