Реченица од четири збора

Moderator: Модератори

Одговори
Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Реченица од четири збора

Post by Petra » 12 Dec 2012, 10:23

Правила на играта:
Пишуваш реченица од четири збора. Следниот член ќе напише реченица од четири збора, која ќе ја започне со последниот збор од претходната реченица.
ПР: Оваа зима има снег.
Снег сакам на планина.
Еве јас започнувам. (smile)
Си седам дома утрово.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by Sashka » 12 Dec 2012, 11:10

Утрово беше многу ладно

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by Petra » 12 Dec 2012, 14:25

Ладно е оваа зима.

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by saska075 » 12 Dec 2012, 14:31

Zimava ke bide dolga

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by Sashka » 12 Dec 2012, 15:05

Долга коса-краток ум (rolll)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by saska075 » 12 Dec 2012, 15:52

Umot prostuva, no nezabrava ( malku ja modificirav (laugh1) )

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by happy cumulus » 12 Dec 2012, 17:37

Zaborava umot, srceto ne!

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by saska075 » 12 Dec 2012, 18:03

Ne odam na rabota :grin:

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by Mamino_srce » 12 Dec 2012, 19:57

Rabota moze da ceka. :D

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Реченица од четири збора

Post by happy cumulus » 12 Dec 2012, 20:12

Ceka strplivo i dusata:)

Одговори

Return to “Игри и забава”