Вистина е ...

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Вистина е ...

Post by Petra » 26 Jan 2014, 10:20

... дека денес ме мрзи да работам, чистам... (laugh1)
... дека сакам само да си лежам сама во тишина. (thumbup)
... дека сепак ќе фатам да рскренам (brows) и дека пак ќе си лежам и читам. (rad)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Вистина е ...

Post by kit-kat » 26 Jan 2014, 13:11

...дека ве сакам и чувствувам многу блиски.
...дека има денови кога паѓам и сеуште ми недостига моето бебнце(иако никој не знае за тоа)
...дека многу си го сакам синко и мм

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Вистина е ...

Post by imambebe » 27 Jan 2014, 15:44

... дека го обожавам форумов.
... дека ве мислам сите, секој ден.
... дека често ме фаќа мрза.
... дека денес не правам ручек.
... дека ги сакам мм и Давид најмногу.
... дека сакам да дојде лето и да одиме на одмор.
... дека сакам да почнам на работа, убаво ми е дома со Д, ама ептен се затворив.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Вистина е ...

Post by Petra » 07 Sep 2014, 23:31

... вистина е дека сакам да отидам некаде на подолго патување
... вистина е дека ем ми се спие ем не ми се легнува
... вистина е дека наместо да одам во кревет ќе си останам уште малку тука, оти вистина е дека ми е убаво тука (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Игри и забава”