Вистина е ...

Moderator: Модератори

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Вистина е ...

Post by Nadja » 26 Apr 2013, 11:51

...дека син ми е многу немирен
...дека сакам кога времето е топло
...дека сакам да јадам шопска салата
...дека сакам да гледам шпански серии
...дека сакам да пијам Цедевита
...дека ме мрзи да бришам прашина

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Вистина е ...

Post by carina » 29 Apr 2013, 21:19

-дека ја сакам керка ми повеке од себе
-дека сите мислат дека керка ми е лепенка за мене,ама вистината е дека јас не можам без неа ниту еден ден
- дека имам некои стравови во последно време
-дека многу сакам да месам теста
-дека мразам да правам манџи
-дека во најтешките моменти ме разочарале некои блиски личности,за кои сум жртвувала многу работи кога им било најтешко на нив
-дека немам машина за садови и планирам да купам во најбрзо време
-дека се плашам од буба шваби,а живеам во стара зграда........
-дека многу сте ми мили сите на форумов

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Вистина е ...

Post by Happy^_^ » 30 Apr 2013, 22:43

.... ве засакав сите многу :)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Вистина е ...

Post by Petra » 01 May 2013, 18:44

... вистина е дека и ние многу те засаквме тебе Хепи. (love5)
... вистина е дека ние многу драго што си дел од форумот. (love5)
... вистина е дека сме благодарни што си наша пријателка. (a2)
... вистина е дека посакуваме секогаш да си Хепи. (rad) (joy) dance

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Вистина е ...

Post by Vesela » 29 May 2013, 11:42

...сакам бебе
...се нериврам што не сум карактер за јадење
...не сум доследна на диетата
...ме нервира учителкта на синко
...ме нервира работното време од 9 до 17

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Вистина е ...

Post by malenaD » 12 Jul 2013, 16:05

Вистина е ...
дека сакам овошје да јадам,
дека синко ми е хиперактивен,
дека сакам мн да шетам,
дека сум на диета,
дека сум алергична на полен,
дека мн си го сакам форумов...

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Вистина е ...

Post by Vesela » 30 Jul 2013, 13:55

Вистина е...
...дека многу мразам жешко
...едвам живеам кога е ваков пекол
...ми се спие
...едвај чекам да одма на одмор
...друго не ми текнува (laugh1)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Вистина е ...

Post by Mimi Bella » 30 Jul 2013, 15:01

... deka mnogu si go sakam mm
... deka sto poskoro rakam bebe
... deka veke mi e preku glava od rabota i od tie glupi smeni prva, vtora, prva, vtora
... deka mi treba eden dobar odmor podaleku od se i site
... deka edvaj cekam da si odam doma
... deka mi e neizmerno milo :ymblushing: sto me prifativte na forumov

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Вистина е ...

Post by Vesela » 05 Sep 2013, 11:40

Вситина е
...им завидувам на луѓе што можат да си јадт се, а имаа одлична линија.
...им завидувам на луѓе што умеат да го контролираат стресот
...им завидувам на девојки/жени со бујна коса

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Вистина е ...

Post by RedRose30 » 28 Dec 2013, 22:29

... дека многу си го сакам мм и уживам во бракот,
... многу го сакам своето семејство,
... дека многу сакам бебенце, ама се трудам да не се опсесирам,
... почесто ме мрзи да готвам,
... последниве две години се поправив и тоа ме нервира,
... сакам салати, ама и благца,
... многу ми е мило што се зачленив на форумов и друга, порелаксирана сум од тогаш,
... многу ми е драго што имам вакви искрени души за пријателки како вас (a2)
... дека ГОСПОД е со нас

Одговори

Return to “Игри и забава”