Вицотека

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Вицотека

Post by Peperutka » 02 Nov 2010, 13:43

Ајде пишувајте вицови! Да се насмееме! (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Вицотека

Post by Debora » 13 Feb 2011, 10:07

Оди жена му на Трпе кај сосетката.
- Комшике ако сакаш да ми го позајмиш тавчето.
- Не можам сега, и јас го чекам маж ми!

Го најдов на ФБ (rolll)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Вицотека

Post by Lady D » 13 Feb 2011, 19:24

Кутриот Трпе (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Вицотека

Post by Petra » 16 Feb 2011, 19:15

Хахахаха интересен виц. (rolll) (rolll) (rolll)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Вицотека

Post by mosa » 21 Feb 2011, 19:30

ova me potseti na toa sto mene mm stalno koga ke sednam na fb mi veli"aj sedni da napravis rucek'

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Вицотека

Post by Petra » 21 Feb 2011, 20:20

Си биле маж и жена и купиле велосипед и сега мажов вози пред женава, а она го гледа и и вика: жено гледај ме сега како возам без раце….е сега гледај ме како возам без нозе… и по некое време е сега гледај како возам без заби ..

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Вицотека

Post by JasminaJN » 06 Jun 2011, 16:32

Došla nevestina majka u kćerkinu novu kuću da vidi gde joj dete živi. Nakon dužeg razgledanja obraća se priji:. Lepo se udala moja kćerka. Blizu joj je crkva, pa može i sa prozora da sluša liturgiju.
Tek će prija:. Da, da, a koliko joj je dug jezik, može sa balkona i da se pričesti!

Konačno sam shvatila zakaj se debljam!
Kriv je naime šampon, kojeg upotrebljavam kad se tuširam.
Naime - kad si perem kosu, šampon teče po cijelom tijelu. Na etiketi šampona velikim slovima jasno piše:
"Za dodatni VOLUMEN."Neću više upotrebljavati taj šampon nego ću se početi tuširati sa detrdžentom za suđe.Naime na njegovi etiketi je jasno napisano:"Topi MASTI koje je teško odstraniti."
Problem riješen!

CIA je trazila nekoga da ga zaposli kao ubojicu.Nakon svih provjera dosjea, intervjua i testiranja ostala su 3 finalista- dva muskarca i zena.Za konacni test, agent CIA-e doveo prvog finalista dovelikih metalnih vrata i dao mu pistolj. "Moramo biti sigurni da ces slusati nase upute bez obzira na okolnosti. U ovoj sobi naci ces svoju zenu kako sjedi na stolici. Moras je ubiti!!!"Covjek je odgovorio: "Ma sigurno se salite. Ne mogu ubiti svoju zenu."Agent mu na to kaze: "Onda nisi pravi covjek za ovaj posao."Drugi muskarac dobio je iste upute. Uzeo je pistolj i usao u sobu. Nista se nije culo nekih pet minuta.Tada izade covjek sa suzama u ocima:"Pokusao sam, ali ne mogu ubiti svoju zenu"."Onda nemas ono sto se trazi\", kaze mu agent. "Uzmi zenu i idi kuci." Napokon dode red na zenu. Dobila je iste upute da ubije svog muza. Uzela je pistolj i usla u sobu. Zaculi su se pucnjevi, jedan za drugim, zatim vristanje, razbijanje,lupanje po zidovima.Nakon par minuta sve utihne. Polako se otvore vrata i izade zena.Brisuci znoj sa cela kaze: "Pistolj je bio napunjen corcima pa sam ga morala zatuci stolicom."

П.С Изинете што не се на македонски се надевам не е проблем

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Вицотека

Post by Debora » 06 Jun 2011, 17:37

Добри се стварно, ама третиов... =)) =)) =))

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Вицотека

Post by Milly » 20 Jul 2011, 15:26

Мојата вечна инспирација-плавушите :) И јас бев плава па тогаш всушност и дознав многу вицови и се смеев на нив (rolll)
Плавуша оди на доктор:

П: - Докторе помогнете ми, ме касна пчела!
Д: - Ништо страшно, сега ќе намачкам...
П: - Но како ќе ја фатите. Пчелата сигурно отиде некаде далеку!
Д: - Неее, ќе намачкам на местото каде ве касна.
П: - Аааа. Во паркот на една клупа.
Д (налутено): - Ќе го намачкам тој дел од телото каде ве касна и ќе ви помине!
П: - Така кажете докторе. Пчелата ме касна на лактот на раката. Уф колку ме боли!
Д: - Која точно?
П (невино): - Од кај да знам, за мене сите пчели се исти...

Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
Па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а?

Плавуша прашува:
- Извинете, што значи "I don`t know"?
- Не знам!
- Чудно, кого и да прашам не знае!

Плавуша оди на посета кај својот маж кој се наоѓа во затвор. Потоа оди кај началникот на затворот и го моли:
- Не можете ли да му најдете на маж ми некоја полесна работа?
- Каде полесна од тоа? Тој им лепи марки на писмата!
- Чудно, мене ми се пожали дека копа подземен тунел...

Шефот прима плавуша за чистачка и веднаш и дава задача:
- Измијте го подот во лифтот!!!!
Плавушата:
- А шефе, само на овој спрат или на сите?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Вицотека

Post by Debora » 20 Jul 2011, 16:20

(rolll) (rolll) (rolll)

Одговори

Return to “Игри и забава”