Хомосексуалност

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Хомосексуалност

Post by SMESKO » 28 Apr 2014, 20:28

Ре4е еден поп:ХОМОСЕКСУАЛНОСТА Е БОЛЕСТ,А СИДАТА Е ЛЕК!!! (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)
СЕ шегувам.Мојот став во врска со ова прашање е дека ние сме никој за да им судиме на некој за неговиот погрешен избор,НО мили Боже ако беше така предодредено Господ ќе создадеше двајца мажи или две жени кои би се множеле и така би живееле.Сум строго против посвојување деца од хомосексуалци.Само кога ќе размислам како едно дете би растело покрај двајца мажи (scratch) Боже мој.

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Хомосексуалност

Post by Mau » 28 Apr 2014, 20:33

Пред недела дена видов во Скопје две девојки како се бакнуваат во јавност страствено... Само си помислив не би сакала тоа да е мојата керка... Толку имам да кажам (shaking)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Хомосексуалност

Post by Ninushka » 28 Apr 2014, 20:53

Верувам во пореметени хормони но исто така верувам и во ЛЕЧЕЊЕ и ТРЕТМАН ЗА БАЛАНСИРАЊЕ на хормоните. Само тоа е избор. Ете, тие луѓе избрале да не превземат нешто од медицински аспект-ако воопшто кај нив станува збор за ДИСБАЛАНС на хормони. некои и без хормонално пореметување се одлучуваат на хомосексуалност.
Мојот став за тоа е-не ми смета али не фала . (smile)

Одговори

Return to “Наши размислувања и ставови за разни теми”