Цвеќарство

Moderator: Модератори

Одговори
Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Цвеќарство

Post by Bobe » 15 Mar 2014, 16:05

Девојки повелете,со многу љубов (love5) ....почнува сезоната,да споделиме искуства,фотки,одгледување.......цвекето е дел од нас, нашиот живот,ни го разубавува денот,ни донесува подобро расположение,ни дава енергија,ни краде некогаш насмевка,ни покажува некој љубов со него....толку нешта може цвекето,неговата мок делува...... (love5) (love5) (love5)
http://s16.postimg.org/bcgvt3vw5/life_poem_part_two.jpg

за сефте (laugh1) моите лалиња,тулипи ....Принцеза Ирена,Апелсдорн,Апелсдорн Елите....едната не се фати 4 беа посебен вид
http://s16.postimg.org/himxdlf79/S1680002.jpg
инаку околу лалињата,кога завршува сезоната нема веке цвет се вадат од земја се чистат добро виткаат во лист весник и на темно и суво место се чуваат до година повторно вадат и да се размнозуваат (love5) (love5) (love5)

Одговори

Return to “Направи сам”