Природна нега на лице

Moderator: Модератори

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Природна нега на лице

Post by Happy^_^ » 23 Nov 2013, 01:29

Бобенце, Господ здравје да ти дај :)) Уште утре ќе пробам. (a2)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Крема за лице

Post by Crnokosaa » 23 Nov 2013, 14:31

Za nega na lice, tri lazicki med I edna lazicka cimet da postoi 15 min. Ja hrani kozata, go namaluva crveniloto I gi otstranuva bakteriite.
Ako proba nekoj neka kaze.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Природна нега на лице

Post by Filigran » 08 Jun 2014, 18:40

Маска за хидратација (сама ја измислив)
- неполно мало лажиче густин
- исто толку кисело млеко или павлака
- бадемово масло 10-15 капки
Сето ова да се измеша, да се добие нешто како паста (не течна)
Се става на лице и на врат. Се остава да стои 15на минути , да се исуши убаво. Кога ќе се исуши се затегнува од густинот. Се мие со млака вода. После тоа кожата останува мека и хидрирана.

Одговори

Return to “Природна нега”