Денешно бебешко мени

Исхрана на бебиња. Кога да почне со дохрана и како, првата храна, вода, ссокови итн.

Moderator: Модератори

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by Filigran » 16 Jun 2015, 22:31

Ориз со кајсија ,праска и тиква.
Мисиркино со зеленчук.
Во меѓувреме си пие АД млекце,сокче, чајче и вода.
Бебе јади а мама се радува

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by happiness » 23 Jun 2015, 23:31

Bebe saka da zvaka ama neki pasirano so lajce tuku da mu davam parcenca so raka :grin:
Denes
Banana i toa poveke od pola na mali parcenca a toj raboti so usticeto, meli i uziva (brows)
Saat potoa hipp firs pap
Palenta so pola zolcka , sirence i domasno kiselo mleko ama ovaj pat ne mi uspea so zolckata (smile)
kompir varen isto na parcenca

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by Bube » 11 Oct 2015, 17:59

(grupna-gushka) добро е што се вративме јеее
Денес зеленчукова каша- боранија морков ориз малку лукче магданос и на крај маслиново капка

За ручек печена тиква со јаболко

ПС А веќе има 8 и пол месеци и има два оброка цврста храна

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by Bube » 11 Oct 2015, 18:00

(grupna-gushka) добро е што се вративме јеее
Денес зеленчукова каша- боранија морков ориз малку лукче магданос и на крај маслиново капка

За ручек печена тиква со јаболко

ПС А веќе има 8 и пол месеци и има два оброка цврста храна

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by Bube » 12 Oct 2015, 14:41

Појадок - житарки со слива
Ручек - киноа брокула и карфиол

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Денешно бебешко мени

Post by Bube » 13 Oct 2015, 17:11

Појадок - Сутлијаш
Две лажици ориз една банана и 30 мл Ад млеко

Ручек
Жолчка компир морков брокула карфиол и целер

Tedy11
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 10 Dec 2019, 15:14
Им се допаднал: 1 time

Re: Денешно бебешко мени

Post by Tedy11 » 10 Dec 2019, 17:47

Ајде Мамички да ја за живееме темава
(grupna-gushka)

Одговори

Return to “Исхрана на бебиња”