Распоред и број на оброци на бебиња до 6 месеци

Исхрана на бебиња. Кога да почне со дохрана и како, првата храна, вода, ссокови итн.

Moderator: Модератори

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Распоред и број на оброци на бебиња до 6 месеци

Post by Lena_nela » 15 Mar 2016, 20:47

Ние имаме 6 подои во 24ч
Преку ден
9 или10ч. 120мл. а некогаш и 90 мл.
12-13ч 150мл
16-17ч. 150мл
18:30 50мл.чајче
20-21ч 150мл.
3-4 . 130мл.
6-7 120/90 мл.
Ни доаќа на секои 3,5 до 4 часа да се храниме и негде од 750-800 мл.на ден.А тежиме 6810 гр.

Одговори

Return to “Исхрана на бебиња”