Да се запознаеме подобро

Место за претставување на новите членови, да им посакаме топло добродоје и пријатно дружење.

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by ripcence » 03 Aug 2013, 22:16

happy cumulus wrote:
1. Od kaj si? I kakj zivees?
2. Kolku godini imas?
3. Kolku deca imas, kolku se golemi?
4. Planiras (uste) deca?
5. Vrabotena?
6. Imas milenicinja?

I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe?
8. Pivo ili vino?
9. Kafic ili diskoteka?
10. Patiki ili stikli?
11.Planina ili more?
Скопје, Скопје
32
2 дечиња 12 и 10год.
На пат е третото и доста се (smile)
Вработена
Имаме едно папагалче и куче (самојед) во двор

Кафе, кафе
Вино
Кафич
Патики
Море

ladybeetle
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 04 Aug 2013, 01:17
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 18 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by ladybeetle » 04 Aug 2013, 02:25

Jas su majka na dve devojcinja 10 i 3 godini...imama 31 god.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by sunshine_2012 » 04 Aug 2013, 07:23

Ladybeetle (dobr), veruvam deka ke ti bide super na forumov, druzi ne na site temi.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by Happy^_^ » 04 Aug 2013, 16:40

1. Od kaj si? I kakj zivees?
Велес, Велес.
2. Kolku godini imas?
27
3. Kolku deca imas, kolku se golemi?
Сега за сега немам се надевам наскоро ќе имам (rolll)
4. Planiras (uste) deca?
Моето мото е: Ако сум сиромашна 3, ако сум богата 6 (jmp)
5. Vrabotena?
Да
6. Imas milenicinja?
Да, куче наскоро се надевам уште нешто (tongue)
I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe?
И двете (smile)
8. Pivo ili vino?
Вино
9. Kafic ili diskoteka?
Кафич
10. Patiki ili stikli?
Балетанки
11.Planina ili more?
Море

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by Filigran » 11 Aug 2013, 15:07

Е па да се запознаеме малку подобро...........
Јас сум од Прилеп и тука живеам. Имам 34 години, немаме деца сеуште, тој ресор е во развој (dve) . Јас пред да почнеме со ИВФ сакав2 дечиња а мм 3. Сега некако и јас сакам 3 (thumbsup) . Вработена сум, немам милениче. Обожавам нескафе , во лето сакам пивце а во зимо винце. Почесто сум во рамни чевли, но во посебни пригоди сакам штикли. Сакам места покрај вода, значи море. А може во жешките денови планина со езерце или може и базен, не пребирам многу (tongue)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by Mimi Bella » 30 Aug 2013, 20:03

7. Caj ili kafe?
8. Pivo ili vino?
9. Kafic ili diskoteka?
10. Patiki ili stikli?
11.Planina ili more?[/quote]
Eve i jas da se zapisam ovde (smile) od delcevo sum i 8o delcevo ziveam,imam 23 godini i nemam deca ama se nadevam deka naskoro ke me izraduvaat.
Milenice nemam, sakam caj, vino, kafic, patiki i more (smile)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by merlin » 03 Sep 2013, 14:10

1. Od kaj si? I kakj zivees? Delcevo/ Skopje
2. Kolku godini imas? 28
3. Kolku deca imas, kolku se golemi? se raboti na slucajot
4. Planiras (uste) deca?
5. Vrabotena? da
6. Imas milenicinja? ne, ima svekrvami i mn gi sakam

I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe? i dvete
8. Pivo ili vino? vino
9. Kafic ili diskoteka? kafic 
10. Patiki ili stikli? obozavam stikli no preferiram patiki
11.Planina ili more? i dvete

Vasilij
Нов член
Нов член
Мислења: 67
Придружен: 29 Sep 2013, 23:13
Му се допанале: 39 пати
Им се допаднал: 29 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by Vasilij » 29 Sep 2013, 23:38

1. Od kaj si? I kakj zivees? Куманово
2. Kolku godini imas? 32
3. Kolku deca imas, kolku se golemi? дечиња уште нема
4. Planiras (uste) deca? секако
5. Vrabotena? не
6. Imas milenicinja? не,ама имав

I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe? може какао?
8. Pivo ili vino? винце
9. Kafic ili diskoteka? кафич
10. Patiki ili stikli? и двете
11.Planina ili more? мореееее

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by aneance » 03 Dec 2014, 16:27

Od kaj si? I kakj zivees?
- Skopje
2. Kolku godini imas?
- Uste malce 26
3. Kolku deca imas, kolku se golemi?
-Seuste nemam
4. Planiras (uste) deca?
-da i toa najmalce 3
5. Vrabotena?
-I toa naskoro ke bidam
6. Imas milenicinja?
-Da kuce cane corso i planirame da zememe zenka
I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe? kafe
8. Pivo ili vino? vino
9. Kafic ili diskoteka? kafic
10. Patiki ili stikli? stikli
11.Planina ili more? more

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Да се запознаеме подобро

Post by SeaMermaid85 » 02 May 2017, 22:40

happy cumulus wrote:
14 Jul 2012, 21:01
Koj sto saka da spodeli, eve tuka na kup, za da se zapoznaeme podobro. A ako nekoj saka za nekoi raboti da ostane anonimen, ima potpolno pravo na toa. Odgovori na onolku prasanja kolku sto sakas. Ima possebni prasanja vo oddelni postovi, ama ako sakas a najdes nekoj treba mnogu da baras. Vaka tie sto se aktuelni sega na forumov, ke imaat sansa da se zapoznaat podobro edni so drugi (smile).

1. Od kaj si? I kakj zivees?
2. Kolku godini imas?
3. Kolku deca imas, kolku se golemi?
4. Planiras (uste) deca?
5. Vrabotena?
6. Imas milenicinja?

I eve uste nekoi ....

7. Caj ili kafe?
8. Pivo ili vino?
9. Kafic ili diskoteka?
10. Patiki ili stikli?
11.Planina ili more?
1. Потекнувам од Македонија( Скопје и Велес), родена сум во Њу Џерси, а сега живеам во Лос Анџелес.
2. 31, за неполн месец 32.
3. 3 деца, 9 години, 6 години и 4 месеци.
4. Да, уште најмалку 3. Што да правам, сакам деца (smile)
5. Да.
6. Не и не би сакала да имам.

7. Двете.
8. Не пијам алкохол. Пиво можам да испијам максимум 3 голтки, а вино половина чаша.
9. Кафич.
10. Двете.
11. Двете.

Одговори

Return to “Да се запознаеме”