Јас сум ...

Место за претставување на новите членови, да им посакаме топло добродоје и пријатно дружење.

Moderator: Модератори

LunaSofija
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 24 Oct 2018, 10:56
Им се допаднал: 3 пати

Re: Јас сум ...

Post by LunaSofija » 24 Oct 2018, 11:02

Здраво на сите. Јас сум Софи, 30 години. Среќно заљубена, живеам заедно со вереникот, и моментално 6+6 бремена. Се зачленив бидејќи имам некои прашања што ме мачат. Ве поздравувам (brows)

Doglover
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 07 Jan 2019, 16:05

Re: Јас сум ...

Post by Doglover » 07 Jan 2019, 16:18

Здраво јас ви се обраќам на сите вас за да ми помогнете односно јас не сум многу информирана за бременост, сексуални односи и др .. дали е можно да забремениш при петинг на голо односно триење на гениталиите ако партнерот има пред семена течност а и плус девица сум сеуште (знам декаа е многу глупо прашање но ми доцни менс.циклус(но не мк е прв пат) и многу ми е страв??

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Јас сум ...

Post by kit-kat » 01 Feb 2019, 14:42

Догловер (dobr)
Сигурно си млада и уплашена.
Тешко дека си бремена. Најверојатно се работи за стрес, од кој ти доцни циклусот.
Опушти се и секако повнимателно нареден пат. Зошто младоста да си ја засенуваш со проблеми кои не мора да се присутни. (racinja)

katja
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 11 Apr 2020, 23:52

Post by katja » 13 Apr 2020, 12:42

Здраво, јас сум мама на тинејџерка и една мала слаткица. Тука сум да се дружиме и да си помагаме. Барав некоја тема за тинејџери, но не успеав да најдам, не знам дали има тука мајки на тинејџери, да си размениме искуства,бидејќи и мене ми е ново, прв пат се соочувам со вакви проблеми. Поздрав

CrnokosaMama
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 30 Sep 2020, 18:16

Re: Јас сум ...

Post by CrnokosaMama » 30 Sep 2020, 18:31

Здраво на сите, јас сум мамичка на прваче, а наскоро мама на две дечиња, но и идна невеста. Се надевам дека ќе се дружиме и ќе си помагаме (smile)

Одговори

Return to “Да се запознаеме”