Од каде сте?

Место за претставување на новите членови, да им посакаме топло добродоје и пријатно дружење.

Moderator: Модератори

Одговори
Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Од каде сте?

Post by Annabel » 11 Nov 2009, 15:48

Здраво, мислам дека е убаво да знаеме од каде сме, се надевам дека ќе не има од цела Македонија, а и пошироко...

Јас сум од Битола, ама во Скопје си го запознав моето срценце - мојот сопруг и останав тука после факултет...

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Од каде сте?

Post by Debora » 11 Nov 2009, 16:02

Убава тема. Јас сум од Велес. И јас си го запознав срценцето во Скопје на факултет , ама си дојдовме во Велес. :D

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Од каде сте?

Post by Annabel » 11 Nov 2009, 18:06

Дебора, знаеш како им викаат на мажите: Од каде ти е жената од таму си и ти... :D Браво.....

Гледам и мојот сопруг во последно време размислува за Битола, му се допаѓа зашто животот е посмирен и по релаксиран.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Од каде сте?

Post by Kjara » 11 Nov 2009, 21:33

Jas sum od Skopje :)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Од каде сте?

Post by Sashka » 11 Nov 2009, 22:02

И јас сум од Велес :)

mamicka
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 12 Nov 2009, 07:31
Location: Tetovo

Re: Од каде сте?

Post by mamicka » 12 Nov 2009, 07:36

ЈАс сум од Тетово

tanja
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 12 Nov 2009, 08:30

Re: Од каде сте?

Post by tanja » 12 Nov 2009, 13:30

jas sum od Skopje ama moeto mace e od Bitola i taka sega sme vo Bitola pozdrav ubava druzba

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Од каде сте?

Post by Annabel » 13 Nov 2009, 00:05

tanja wrote:jas sum od Skopje ama moeto mace e od Bitola i taka sega sme vo Bitola pozdrav ubava druzba
Тања, јас и ти сме направиле размена на население....

Vivien
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 13 Nov 2009, 00:36

Re: Од каде сте?

Post by Vivien » 13 Nov 2009, 00:41

И јас сум од Битола а живеам во Ск.Некако доминираме битолчанки овде :)

tanja
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 12 Nov 2009, 08:30

Re: Од каде сте?

Post by tanja » 13 Nov 2009, 08:02

hahah bas taka razmena na naselenie pozdrav do bitolcanki

Одговори

Return to “Да се запознаеме”