Од каде сте?

Место за претставување на новите членови, да им посакаме топло добродоје и пријатно дружење.

Moderator: Модератори

LILJANCETO
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 01 Jul 2014, 10:43
Location: Stip
Им се допаднал: 12 пати

Re: Од каде сте?

Post by LILJANCETO » 10 Jul 2014, 10:17

(coffee) (a2) (thumbup)
Eve pozdrav od Stip..ve ocekuvame na pastrmajliii na esen meshkovci
:))
(bu) (big-hug)

Bilence 123
Член
Член
Мислења: 156
Придружен: 18 Aug 2014, 18:33
Им се допаднал: 18 пати

Re: Од каде сте?

Post by Bilence 123 » 31 Dec 2014, 01:58

Jas sum od Radovish (kup)

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Од каде сте?

Post by SeaMermaid85 » 01 May 2017, 19:47

Мајка ми е од Велес, а татко ми е од Скопје, а јас сум родена и израсната во САД. Ниеднаш немам живеено во Македонија. По пишувањето и зборувањето не се познава дека не сум живеела во Македонија бидејќи на секое одење во Македонија ми купувале книги на македонски, од мала ме научиле на азбуката, дома само на македонски зборувавме, па така научив убаво да се изразувам на македонски без англицизми иако ги употребувам понекогаш. (smile)

Љубов3
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 21 May 2017, 21:43
Му се допанале: 10 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Од каде сте?

Post by Љубов3 » 21 May 2017, 21:55

Јас сум си градско дете, а селска снаа.
(laugh1)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Од каде сте?

Post by sunshine_2012 » 22 May 2017, 17:37

@Љубов3 ме насмеа (rolll) да ти е убаво па не е важно каде живееш (dobr) (bu)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Од каде сте?

Post by sunshine_2012 » 23 May 2017, 07:51

SeaMermaid85 wrote:
01 May 2017, 19:47
Мајка ми е од Велес, а татко ми е од Скопје, а јас сум родена и израсната во САД. Ниеднаш немам живеено во Македонија. По пишувањето и зборувањето не се познава дека не сум живеела во Македонија бидејќи на секое одење во Македонија ми купувале книги на македонски, од мала ме научиле на азбуката, дома само на македонски зборувавме, па така научив убаво да се изразувам на македонски без англицизми иако ги употребувам понекогаш. (smile)
Убав ти е Македонскиот. Имај убаво дружење тука. (smile)

мelves
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 02 Jun 2018, 11:30
Им се допаднал: 3 пати

Re: Од каде сте?

Post by мelves » 17 Sep 2018, 18:55

Од Велес сум. Има тука велешанки? (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Од каде сте?

Post by Debora » 18 Sep 2018, 19:52

Имаше еден куп, се затаија да не речам сите. (tap)

Одговори

Return to “Да се запознаеме”