Зелена столица кај бебиња

Здравје кај бебиња. Грчеви, настинки итн. Наши искуства и совети за здравје кај бебиња.

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sweety » 07 Feb 2016, 09:53

Уфф како ќе го најдам овде во аптеката, може има некое друго име (unsure) еве вчерае по на жолто малку имаше зелено . Може има врска што јас јадам секој ден зелена салата и банана па и столицата да е обоена, неколку дрна ќе паузирам па ќе видам дали има разлика ако нр ќе прашам педијатерката што ќе ми каже.А откако сме во родени нон стоп си кива носето не и е затнато ќе пробам и со пелена на мешето да и стоплам.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sunshine_2012 » 09 Feb 2016, 11:32

Свити да знаеш дека има врска тоа штоо јадеш, ако си повеке на зелена салата нормално ке се обое столицата, да не се грижеш.
и кај нас е по назелено отколку на жолто златеста, ама кога ке му го избришам газето на марамицата му е жолта епа мислам и дека не е ништо лошо.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sweety » 09 Feb 2016, 13:50

Фала ти Саншајн ме смири, да па јадам и салата гледам да внесувам разновидна храна,исто и јас кога ја бришам е жолта на марамицата, веќе трети ден како не е какана а порано си идеше по два три пати во текот на денот сега ми смени ама пак и расне не може се да биде исто нормално е дека ќе менуваат.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sunshine_2012 » 09 Feb 2016, 14:50

Ако е на мајчино млеко во ред е да не кака по два три пати а ден, и на три дена да кака супер е, и мојот кака на 3 дена, кога ке видам дека се напнува да се искака а тешко му иде, јас го издржувам на шољаам и штом ке го фатам во положба на чучање абе одма се искака како да знае каде се кака. хехе
немај гајле се си е добро.
поздравче

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sweety » 09 Feb 2016, 17:43

Да Саншајн само на мајчино млеко е , еднаш пет дена не идеше јас прочитав на нает дека компот од сливи помага јадрв и утредента се искака случајност или не тоа ни помогна ќе морам и сега да јадам а ич не ми е по ќефот.

Kalaninana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 455
Придружен: 07 Mar 2013, 16:43
Му се допанале: 120 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by Kalaninana » 09 Feb 2016, 18:36

Здраво девојки. Ај да пишам и овде, после долги години ин витро :) На М столицата му се менувс секој ден, дури и во еден ист ден знае да му е различна. Ме загрижува тоа што последниве денови му е зеленкаста и мн течна. Инаку е на доење. Совет некој?

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sunshine_2012 » 09 Feb 2016, 18:42

каланинана зависи до исхраната, ама мислам дека ако и не си доцицува до крај (протеини) столицата може да и биде потечна. По мо сметам дека е нормално и дека нем потреба за загрижување.
внесувај повеке кисело млеко и избегнувај кравјо пресно млеко.

Kalaninana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 455
Придружен: 07 Mar 2013, 16:43
Му се допанале: 120 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by Kalaninana » 10 Feb 2016, 22:02

Фала саншајн. Пресно млеко воопшто не пијам, и внимавам доста на исхрана, ама кој знае, може внесувам нешто што не треба...

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by sunshine_2012 » 10 Feb 2016, 22:18

Каланинана и ова да го спомнам, значи гледај од едната града да ти исцицува до крај, па после ако сака да цица уште да и даваш од другата града. Но јас сметак дека нема што да се загрижуваш, ке мора да почнш помалку да внесуваш се во исхраната, ке се навикне, јас на почетокот до 3 месеци на се пазев но помалку почнувам да внесувам тоа што сум го јадела претходно. мојот ке биде 4 месци на 12, колу месеци направивте?

Kalaninana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 455
Придружен: 07 Mar 2013, 16:43
Му се допанале: 120 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Зелена столица кај бебиња

Post by Kalaninana » 12 Feb 2016, 10:58

 ! Message from: Пеперутка
Пишуваме кирилица
Nie sme dva meseci :) Mnogu sme placlivi periodov... Malku po malku pocnav porazlicno da jadam.

Одговори

Return to “Здравје кај бебиња”