Матичен педијатар

Здравје кај бебиња. Грчеви, настинки итн. Наши искуства и совети за здравје кај бебиња.

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Матичен педијатар

Post by Peperutka » 17 Oct 2013, 13:36

Кај кој педијатар го носите Вашето бебе и колку сте задоволни од истиот?

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Матичен педијатар

Post by ripcence » 17 Oct 2013, 13:55

Моите не се бебиња, ама од бебиња ги носам во 8Септември кај Виолета Ангеловска презадоволна сум, здравје и ова ќе оди кај неа. (smile)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Матичен педијатар

Post by davidkjara » 20 Oct 2013, 10:48

Nie sme Andrijana Ugrinovska vo Promedika i sme mnogu zadovolni raboti si plavi kartoni

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Матичен педијатар

Post by Радост » 20 Nov 2013, 12:16

Веќе сум во понаредна фаза, ги поминавме списоците. (laugh1)
По она што читав, најверојатно и ние со крофната ќе бидеме кај Виолета Ангеловска. Ем доста пофални зборови прочитав, ем најбитното не е доктор само за антибиотици, а и ми е релативно блиску.
Рипченце сакав да те прашам, дали е во склоп на Воена или е во Букурешт? За да си знам одпилика и дали кога ќе се породам мм треба да иде и да не најави дека ќе сме кај неа? Дали вакцините што ќе стигнуваат покани ќе одат преку нејзе?

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Матичен педијатар

Post by ripcence » 20 Nov 2013, 14:03

Радост браво (a2) како си се организираш се по ред, само да ти напомнам јатрва ми само што се породи фаќаат место во градинка-мене не би ми текнало, а ќе ми треба.

Виолета и Илија се во зградата на 8Септември, одма после влезот кај што одиме на трансфузиологија, изолирани се од другите клиники. Ние не се најавуваме претходно на првиот преглед само ги носевме таму и си се потпишавме како матичен педијатар на детето(Може тм да отиде колку да праша која смена е зошто се менуваат со Илија). Инаку за вакцини не сме примале покани, се оди исклучиво во Среда тоа е ден за здрави деца и после секоја примена закажуваат за следната.

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Матичен педијатар

Post by carina » 07 Mar 2014, 22:02

др .радица маџоска во ѓорче...нема шанси друга некоја

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Матичен педијатар

Post by ripcence » 06 May 2014, 12:23

Официјално со здравствена книшка, матичен педијатар ни е Виолета, ама се смениле работите таму јас незнаев од 2010г. не вакцинираат веќе, па денес бевме во Букурешт на вакцина.

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Матичен педијатар

Post by hrizantema » 15 Jan 2015, 15:39

Треба да изберам и јас матичен педијатар за Б,па ако може препорака за во Ск,се мислам во Букурешт кај др.Лазеска има ли некој искуство и дали треба прво книшка да извадам оти уште не ни е готов изводот,или може и со картонот од болница да ја запишам?

Одговори

Return to “Здравје кај бебиња”