Рибино масло, витамин АД

Здравје кај бебиња. Грчеви, настинки итн. Наши искуства и совети за здравје кај бебиња.

Moderator: Модератори

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Sashka » 03 Apr 2014, 23:16

Уффф, борба водиме најчесто за капките, 15 на лицето и 2-3 во уста ( како скара да јадела (rolll) )
Пробај на спиење да и дадеш, мене порано ми успеваше ама сега ме сеќава (shaking)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Радост » 03 Apr 2014, 23:20

(rolll) (rolll) (rolll) Фала ти, после ваков стрес ден колку убаво ми дојде смеењето. (rolll) (rolll) Оф и мм се изнасмеа. (rolll)

Нема да можам на спиење зошто мојата е хиперсензитивна, ако земам ќебенцето да и го поместам отвара очи како да спиела 12 саати. (laugh1) Ама не одбивам да се обидам и тоа уште утре, никогаш не се знае, може ќе ме изненади, а ако не ќе бидеме и ние пак мрсни целите. (rolll)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by anabejbi » 04 Apr 2014, 00:38

Sashka wrote:Уффф, борба водиме најчесто за капките, 15 на лицето и 2-3 во уста ( како скара да јадела (rolll) )
Пробај на спиење да и дадеш, мене порано ми успеваше ама сега ме сеќава (shaking)
Исто е и кај нас (rolll) (rolll) (rolll)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by maried » 04 Apr 2014, 00:47

Nie pa nemame takov problem,samo sto ke gi vidi kapkite si ja otvara ustata,ni kapka nastrana (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Crnokosaa » 04 Apr 2014, 10:55

Jas mu davam D3 plivit , pocnavme so 2 sega.mu davam 4 . Koga bevme na 6 mes na sistematski, go merevme ima 8 kg I mi gi zgolemi na 4. Gledam site razlicno kazuvaat.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Miki » 04 Apr 2014, 11:00

Радост wrote:Стигнавме до 4-5 капки дневно и си имаме мака со давањето. Во лажичка со млеко не смеам да и ги давам зошто не сме сигурни дали нешто останало. Дирекно во устето 4-5 капки ни се голема мака зошто се многу мрсни и бавно капат, а и ми ги голта како што треба. Како најлесно им давате по повеќе маслени капки?
Јас користам пипета.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by maried » 04 Apr 2014, 11:17

Crnokosa, I jas davam plivit d3 po 2 kapki, I nie na 6 meseca imavme sistematski kerka mi bese 8 kila, ne mi rekoa nisto, mi gi namalija od 3 na 2

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Радост » 04 Apr 2014, 11:47

Miki wrote:Јас користам пипета.
Каква? Како да ја побарам за да ја купам, а да не ги збунам во аптека? (laugh1)

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Miki » 04 Apr 2014, 12:59

Ne ja kupiv, a mozda se kupuva. Od infacalm shto koristam mi ostanuvaat kapalkite. :)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: 'Vigantol' или друг вид на Д3 капки???

Post by Радост » 04 Apr 2014, 13:06

Е сега уште толку ме збуни, јас барав да ги купам никаде не ги најдов. Од каде ги зема infacalm? Можеби е малку оф ама морав да прашам, таман и пипета ќе имам. (laugh1)

Одговори

Return to “Здравје кај бебиња”