Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by ivvi<3 » 06 Sep 2016, 23:56

Лејла супер штом сте го навикнале (thumbup) А провери исто и во други продавници каде што се продава бебешка облека, знаат да изненадат.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Peperutka » 07 Sep 2016, 21:49

Од Стружанка имам зимска вреќа за спиење со долги ракави (кои можат да се вадат) и многу ја искористив и за двете дечиња, до година ипол/две си спиеја во неа. Дека се темпераментни,со ќебе се отскриваа а во вреќата немав гајле. И сега се отскриваат ама големи се за вреќа па дека јас почесто се будам навечер,ги покривам.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Lejla7 » 14 Sep 2016, 11:49

Пеперутче, фaлa мнoгу зa инфoрмaциите, вчерa oд Стружaнкa му купив вреќa нa мaлиoт. Брoј 3 е, се нaдевaм oвaa зимa ќе јa пoмине вo неa. И дoстa евтинa, 450 денaри. Мнoгу убaви рaбoти зa бебињa и децa имa вo Стружaнкa, бaш ми е кривo штo немa прoдaвницa кaј нaс.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by sweety » 15 Sep 2016, 09:01

и мојава цела ноќ се открива, се врти и спие откриена а со тенко чаршафче ја покривам и спие без чорапчиња, за зимово има вреќа лани дека новороденче ми беше страв, сега прв пат ја користам кога бевме на одмор и супер поминавме.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Lejla7 » 15 Sep 2016, 13:11

Пa бaш вреќaтa е нaјсигурнa зa нoвoрoденче. Мoетo oд рaѓaње е вo вреќa. Сaмo требa дa е сooдветнa гoлеминa.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”