Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by SMESKO » 06 Dec 2014, 22:05

Se zaljubiv (lovet) (lovet) (lovet)
PREKRASNO, nemam zborovi (love5) (love5) (love5) so zdravje da si gi koristite (bu)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Bube » 06 Dec 2014, 23:55

(big-hug) fala mila

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by happiness » 07 Dec 2014, 23:05

majkami si e po snjajderajot pa mi napraj ubavi dva kompleti carsavce,navlaka za pernice,jorgance i ogradici edniot e bela osnova so satenski plavi traki a dr e so miki maus na zelena osnova (brows)
ogradicite gi napolnavme so sunger vo traka i vo mashina se perat gajle nemaat (smile)
od kebenca jas si zedov pelena debela so nitni i mnogu mi se najde S navecer samo vo nea spie za jorgance e malecok a vrekite skoro ic ne gi iskoristivme (sad1) prven zedov pogolema me izlaga prodavckata demek poubo pogolema i koga go staviv vo nea otvorot kaj vratceto nego mu bese do pod gradinata (ner) i zedov pomala ama koga ke se podsvrtese malku nemirno spie celo se zasukvase vo vrekata i se budeshe so placenje i na kraj gi bataliv a isto dobiv kebenca za so povojnica sto idea pa 4 dobiv nekako ne mi se prakticni s neki da spie na carsav mu studenka pa postelam kebeto go legnuvam na edniot kraj i so pokrivam so drugiot kraj taka mi spie najmirno dance

cicamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 56
Придружен: 26 Oct 2014, 13:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by cicamaca » 03 Mar 2015, 18:08

И ние се подновивме со постелнина оваа сликичка ја најдов ама не е целосна ги нема оградиците на сликава.

Ја земавме како би рекол маж ми унисекс да можеме да ја искористиме и за другото здравје боже. (joy)


http://s11.postimg.org/lval9mfub/123904 ... 5679_n.jpg

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Lejla7 » 06 Sep 2016, 16:42

Мoже ли некoј дa ми кaже кaде мoже дa се нaјдaт бебешки вреќи зa спиење вo Скoпје? Ми требa пaмучнa, без рaкaви и не бaш зa бебе, туку зa вoзрaст oд 2-3 гoдини или пoгoлемa. Фaлa

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by ivvi<3 » 06 Sep 2016, 17:04

Лејла провери во Стружанка и евентуално Ваикики, едно време ги гледав и таму.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Lejla7 » 06 Sep 2016, 18:55

Иви, a кaде имa Стружaнкa?
Вo Вaикики не се сеќaвaм дa сум виделa тaквo нештo.

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by ivvi<3 » 06 Sep 2016, 21:42

Стружанка во Скопје има долу во ГТЦ, сутерен спроти Веро, во Бисер- Аеродром. Најубаво отвори на нет и побарај локации, имаат и веб страна. А во Ваикики имаше едно време, сигурна сум, ми паднаа в очи, беа многу убави, само изгледа не е уште сезона, па може да ги нема. Инаку и ние имаме вреќичка, од Стружанка, за една година е, ама ја ставивме неколку пати и не заспиваше, беше нервозна и сега така ни стои.

Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Ariela » 06 Sep 2016, 22:11

Внимавајте ретко кое бебе,поточно над годинка би спиело со вреќичка, сакаат да се слободни.
Инаку тоа е супер работа мн би сакала А да спие во вреќичка да знам дека стално е покриена посебно сега кога почна да заладува зошто мн се открива. Но знам.дека нема да ја поднесува.
Она кога ќе осети дека ја покривам со ќебенце одма реагира и сака да го тргнам. Морам да ја покријам само откако добро ќе заспие. (smile)
Позз мамички

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Бебешка постелнина и бебешки ќебенца и вреќи за спиење

Post by Lejla7 » 06 Sep 2016, 22:25

Фaлa Иви. Мене уште oд мaлo бебе ми спие вo вреќa, не прaви прoблем, a бoгaми и се движи вo неa. Зaтoa бaрaм, тие штo ги имa ги нaдрaснa.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”