Релаксатор за бебе

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by mamigabi » 30 Mar 2014, 11:35

јас имнам релаксатор како тој на рипченце само зелена боја и искрено воопшто не ми се допаѓа, не се ни лула убаво, го добив поклон од золвата, сега сетрами треба да роди здравје па ќе и купам ама од тие шо ми е кривои што немам за себе

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by Радост » 30 Mar 2014, 16:35

Еве ме девојки, сега видов. :)

Редовната цена му е 5.500 ама јас го земав тогаш на попуст околу 4.500 мислам и често имаат попусти, може не на истиот модел ама треба да начекате. Има две брзини на вибрациите и музика која ние не ја користиме зошто си пуштаме поубава дома. :)) Инаку е многу убав и материјалот е премек и нежен.

Е сега другиот дел. Мојата крофна е бебе што мрда стотка на саат. Буквално не престанува и со раце и со нозе кога е весела иси е скромно бебе па креветот највеќе го сака. (rolll) Тој е навистина комфорен ама ете она ја нема таа слобода веројатно. (rolll) (ner) Другата причина се грчевите кои кај нас сите овие недели одкако е родена беа со хорор интензитет и едноставно во релаксаторот не се осеќаше сигурна дека не е притисната како кога ја гушкам. Сублимирано - она не го засака досега. Вкупно ни три саати нема поминато во овие три месеци зошто одма писка да ја земам и прета целата. :)

Јас се надевам дека во иднина ќе го користиме зошто се чуваме и ќе се чуваме сами, па ем ќе ми одменува рацете некогам ем кога ќе почнеме со дохрана нема да се бориме во рацете Ама тоа јас само се надевам ... Можеби вашите бебуши ќе се мирни и дури и ќе спијат во него. (kup)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by saska075 » 12 May 2014, 15:24

Ние добивме релаксатор на подарок за малата принцеза, Има вибрации, музика и светло кое се менива во 3-4 бои. Може да се користи и како лулашка ( колепка) и има 3 позиции.
Еве гооо!!

http://s18.postimg.org/cguohysmh/rel.jpg

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by Filigran » 12 May 2014, 15:28

Сашка, со здравје да си го користите. Преубав е ........ (love5)
Леле мила, спремни сте....... (kup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by Filigran » 14 Nov 2014, 20:57

Се спремаме за крштевка. Гостите ме прашуваат што да ни купат. Релаксатор немаме , ама ме интересира до која возраст се користи? Да не е Ј голем па да ни остане? Ај искусни мамички помош............ (big-hug)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by happiness » 14 Nov 2014, 22:44

filigran nie dobivme na poklon od zolvami relaksator uste od dve nedeli go stavam po malku iI duri Sega so polni dva meseci pocna da si uziva (rad)
predhodno ne reagirase nikako a Sega saka da go nishkame reagira na igrackite,na muzikata a nad glavceto IMA kako ogledalo I si se gleda si guga (laugh1)
pa spored mene relaksatorot e interesen za bebushki od dva meseci pa na tamu na mojot pisuva do 13 kg ama ne vervam deka do togas ke go saka (love5)
vo sekoj slucaj jas mnogu go koristam na sabajle ke go doteram ke si jadi ke go stavam I mama togas kafence ke si pie (part) (najcesto vo 5-6 sabajle) (brows)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Релаксатор за бебе

Post by saska075 » 15 Nov 2014, 12:05

Филигран и ние го користиме релаксаторот, но не премногу. Во него седи околу 20-30 мин. на ден.Ама корисен е, да ти одморат малце рацете, да испиеш едно кафе или набрзински нешто да направиш. И зависи од детето, секое е различно.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”