Корисни играчки за бебиња до 1 година

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Корисни играчки за бебиња до 1 година

Post by Peperutka » 21 Nov 2013, 15:35

Ајде мамички сподетелетего вашето искуство,со какви играчки вашите бебиња го поминуваат времето додека вие си работите по дома?

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Корисни играчки за бебиња до 1 година

Post by mamigabi » 23 Feb 2014, 16:26

Сега Е си игра со играчката што виси над креветче, односно што се врти и свири со шарени кутренциња и многу се радува, тој има само 2 ипол месеци и не знае за допир па вака овие ги гледа над него како се вртат и многу му се интересни. Кога имам работа ќе му ги пуштам и знае да заспие со музиката (smile) . Исто така имаме пластично маче со топка на главата и тоа свири и има разни бои. Знам дека се продава ќебенце за деца до една година со играчки, тоа лежи а играчките над него, така нешто, треба да разгледам да си купам

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Корисни играчки за бебиња до 1 година

Post by happiness » 20 Dec 2014, 10:47

S prvo go zasaka relaksatorot si uzikase miloto i se smeshkase koga go krlavme (love5)
igracinjata nad krevetce bea interesni so dva meseci eve uste gi gleda sega pusta racinja da gi fati (lovet)
muzicki igracinja plisani so vrvca koja se trga imame dve i se so ista muzika mu gi pustam koga ne dava da se oblecime a sme smenvale pelena se smirva so niv
sega saka kuklina sto svetat i muzika sto imaat imame teletaabis musveti lata i sviri mn se radva (rolll)
vo osnova sareno i muzicko
sega planiram tropalki da zemam nemame oti do sega ne fakashe

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”