Оградици за играње

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Оградици за играње

Post by anabejbi » 02 May 2014, 19:06

Мамички од колку месеци ги имате ставано децата во оградица, дали од кога убаво ќе почнат да седат или може и порано
Ние му зедовме оградица за играње за М. но сеуште го немаме ставено во него.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Оградици за играње

Post by Sashka » 02 May 2014, 20:29

Немаме земено уште, ама ни е во план да земеме деновиве. Инаку, ортопедот ни препорача уште на возраст на М да земеме или ограда или патосници за да ја ставаме на меше на тврда подлога за да се учи да лази. Тогаш не земавме ограда, бидејќи и овака ни е тесно ама сега на оваа контрола ни рече обавезно земете, да може да си се крева и да се исправа на нозе. Знаејќи ја бебушка моја, за џабе ќе ја зимаме ама ај...да го видам и тоа чудо да седи сама и да се занимава (re)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Оградици за играње

Post by Радост » 07 Jul 2014, 23:38

Ај и двете да се пријавите. (laugh1) Ја користите оградицата? Врши работа? Од каде и колку ги земавте?

Некако паника ме фаќа дека ќе дадам пак 5000 за нешто што нема да го сака. :) А и станот целиот ни е 46 квадрати и веќе како магацин сме дома (rolll) па сум навистина во голема дилема што да правам.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Оградици за играње

Post by Sashka » 08 Jul 2014, 00:26

Радост wrote:Ај и двете да се пријавите. (laugh1) Ја користите оградицата? Врши работа? Од каде и колку ги земавте?

Некако паника ме фаќа дека ќе дадам пак 5000 за нешто што нема да го сака. :) А и станот целиот ни е 46 квадрати и веќе како магацин сме дома (rolll) па сум навистина во голема дилема што да правам.
Ајде на рапорт (laugh1)
Ни ја земаа свекрва ми и свекор ми, од Енцименци, не знам точно за пари колку е, рекоа околу 5000 ама мислам дека е повеќе, бидејќи ние кога бевме јас не видов кај нив ограда за тие пари, којзнае... Ја користиме по малку, седи внатре со играчките додека и е интересно, ама некој мора да е до неа бидејќи се заборава и знае да си бапне на глава (smile) И тоа дека ќе лази внатре, малку потешко ( зборувам за мојава (laugh1) )
Супер си е, само има една мана, рачките се горе високо и фиксни и иако бебево е високо, додека да стигне до нив за да проба да се исправи сигурно ќе има проодено. За наши пријатели земавме подарок, беше околу 4000 во Сити, не сум сигурна од која продавница ја земавме некаде карши Енцименци идеше, полита малку ама со пофункционални рачки, оградата пониска од нашава, рачките висат надолу и може да се поместуваат. Кога им ја однесовме, го ставивме и нашево ѕверче внатре и одма ги најде алките и почна да се тегне по нив. Така да ако зимате, совет од мене да обрнеш внимание на тоа (smile)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Оградици за играње

Post by Радост » 08 Jul 2014, 00:30

Викендот за тоа ќе ни е, истражување на оградиците. (rolll) Познавајќи ја и јас мојата, ќе биде кош за собирање на вишокот играчки после ама ај. (rolll)

Фала ти мила. (big-hug)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Оградици за играње

Post by anabejbi » 08 Jul 2014, 17:53

Ние од скоро ја користиме и М. си игра во неа, побезбедно ми е кога е во неа. Претходно на подот си играше му наместивме од тие коцките сложувалки што се и скоро пола дневна е прекриена со нив, ама почна многу да лази од една на друга страна и го наогав заглавен под релаксатор (rolll) , маса, стол. а се научи и краевите на коцките во уста да ги става и морав нешто да преземам.
Оградицата и нашата е од Енцименци околу 5000 на попуст ја земавме, голема е има многу простор во неа и многу лесно се собира, на пола се преклопува и поради тоа се одлучивме за неа. И ние имаме мал стан и целиот ни е иполнет со стварите на М. (rolll)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Оградици за играње

Post by Радост » 21 Jul 2014, 14:39


Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Оградици за играње

Post by Vesela » 21 Jul 2014, 14:43

Ubavica taa. Sinko moj ne sakase da cue za ogradica. Sreka ne ja kupivme ja pozajmivme. Neka uziva ubavicata. A I malku odmor za mama (laugh1)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Оградици за играње

Post by Sashka » 21 Jul 2014, 15:13

Крофна најубава (love5)
Оградава е иста како нашата, само малку помала ми стои , инаку истиот модел и боја (smile)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Оградици за играње

Post by Радост » 21 Jul 2014, 15:16

Фала Весела. (big-hug)

Шетавме во другите дукани и карши Енци Менци во таа имаше два модела за 10 сантима пониски ама на едниот модел рачките беа како на штипка и со малку поголема сила се вадеа, воопшто несигурна варијанта. А другиот модел беше со убави рачки ама мрежата беше виолетова и пак не практична варијанта зошто нема да ја гледам. Падна одлуката на оваа.

Пишувам на рати ама ете ја пола саат е веќе внатре, дури и на грб лежи. (rad)

Сашка еве ја:
http://www.encimenci.com.mk/proizvod.as ... t=4&sn2=33

Гушки и до твојата принцеза. (big-hug)

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”