Перниче за бебе

Опрема и козметика за бебиња, пелени итн. Наши исуства и препораки, креветчиња за бебе, хранилки, колички, играчки и др.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Перниче за бебе

Post by Sashka » 19 Aug 2014, 13:56

И јас не ставам перниче, имам едно еееептен ниско, и го ставив 2 пати кога и бече затнато носето, ама си се тргаше од него и го извадив. Повеќе работа ми бркаше под душекот крпа здиплена, колку да има наклон.

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Перниче за бебе

Post by happiness » 02 Oct 2014, 10:26

Prvicen plan mi beshe bez pernice no bebush eden period mnogu mi povrakashe i po 2 pati vo nokta i toa vo mlaz pa za da ne mu se vraka mlekceto mi preporacaa da zemam pernice pod agol za bebe kako toa na slikata od filigran so visina od 15 cm arno ama vo momentot nemozev da najdam i pod dushekot stavivme debela obicna pernica pa na delot kade ima 15 cm si staviv pelena namesto pernica i taka si spie mirno nemame poveke povrakanje (joy)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Перниче за бебе

Post by Peperutka » 02 Oct 2014, 16:11

happiness wrote:Prvicen plan mi beshe bez pernice no bebush eden period mnogu mi povrakashe i po 2 pati vo nokta i toa vo mlaz pa za da ne mu se vraka mlekceto mi preporacaa da zemam pernice pod agol za bebe kako toa na slikata od filigran so visina od 15 cm arno ama vo momentot nemozev da najdam i pod dushekot stavivme debela obicna pernica pa na delot kade ima 15 cm si staviv pelena namesto pernica i taka si spie mirno nemame poveke povrakanje (joy)
Убаво сте направиле,и ние така и за К. и за Д. така направивме (smile) Не треба да се става перниче на новороденче заради рбетот.

Одговори

Return to “Опрема, козметика и сл.”